spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  12 KwietniaImieniny obchodzą:  Andrzej, Juliusz, Wiktor, Zenon  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z ostatniej chwili...
Nowe oświetlenie na osiedlu domków jednorodzinnychPONAD 4 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ DRÓG, KANALIZACJĘ DESZCZOWĄ I EKOLOGICZNE OŚWIETLENIE NA OSIEDLU DOMKÓW
Baner wyborczyWYBORY SAMORZĄDOWE 2024 - TAK GŁOSOWAŁA GMINA ŚWIDNICA
Grafika złóż wniosek o wymianę pieca22 KWIETNIA RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ "KOPCIUCHÓW"
Wybory samorządowe infografika, napis urna z kartą do głosowaniaVADEMECUM WYBORCZE W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH
Dach azbestNABÓR WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIE DO UTYLIZACJI WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST NA TERENIE G.ŚWIDNICA
Baner ważny komunikatWAŻNY KOMUNIKAT. ZOSTAJĄ WZNOWIONE PRACE NA DRODZE KRAJOWEJ NR 35 ODCINEK: PSZENNO MARCINOWICE
Harmonogram wywozu śmieci - Informacja o zasadach zbierania i odbierania odpadów w 2020 roku
Mapka Gminy Świdnica
Gmina Świdnica
WIADOMOŚCI GMINNE
KOLEJNY ETAP BUDOWY 32 MIESZKAŃ KOMUNALNYCH ZA NAMI
12 kwietnia 2024

Spotkanie na budowie w PszennieDwa budynki wielolokalowe zapewnią łącznie 32 rodzinom z terenu gminy stabilne i godne warunki mieszkaniowe. Prace rozpoczęte w marcu bieżącego roku przez wykonawcę – firmę EMBUD Emil Laskowski – idą „pełną parą”. Termin wykonania inwestycji to 21 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLAKI Z BAJKOWEJ DOLINKI W PSZENNIE PRZYNIOSŁY WIOSNĘ DO URZĘDU
12 kwietnia 2024

Wizyta przedszkolaków u wójt gminy ŚwidnicaChoć pierwszy dzień wiosenny dawno za nami, to 12 kwietnia z pewnością jest jednym z najbardziej radosnych dni tej wiosny. Wszystko za sprawą przedszkolaków z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, które zawitały do Urzędu Gminy w Świdnicy z wiosennymi życzeniami.

Czytaj całość »
 
BLISKO 400 TYS. ZŁ. NA PRZEBUDOWĘ DROGI W BYSTRZYCY GÓRNEJ
11 kwietnia 2024
Spotkanie w sprawie przebudowy drogi gminnej w Bystrzycy Górnej. Na zdjęciu od lewej sołtys, zastępca, inspektor, radnaMamy świetną wiadomość dla mieszkańców sołectwa Bystrzyca Górna, ale także sołectwa Burkatów, Bystrzyca Dolna i Lubachów, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na pobliskim cmentarzu. Wniosek o dofinansowanie „Przebudowy drogi gminnej nr nr 120526D w Bystrzycy Górnej” (droga na cmentarz) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – został zaakceptowany. Wkrótce podpisana zostanie umowa, a prace rozpoczną się w II połowie bieżącego roku. Kwota dofinansowania to 394 184,56 zł.
Czytaj całość »
 
PONAD 4 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ DRÓG, KANALIZACJĘ DESZCZOWĄ I EKOLOGICZNE OŚWIETLENIE NA OSIEDLU DOMKÓW
10 kwietnia 2024

Nowe oświetlenie na osiedlu domków jednorodzinnychPonad 4,2 mln zł. inwestujemy w Pszennie na przebudowę dróg na osiedlach domków jednorodzinnych w Pszennie wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. 89 nowych punktów świetlnych zostało już zamontowanych przy ul. Czereśniowej, Brzoskwiniowej, Jesiennej, Morelowej, Poziomkowej, Agrestowej, Porzeczkowej i Winogronowej. Na ulicach: Agrestowa i Porzeczkowa zakończyły się już prace inwestycyjne związane z wykonaniem nowej nawierzchni z kostki betonowej. Na kolejnych pięciu prace jeszcze trwają.

Czytaj całość »
 
ULICA POGODNA Z NOWĄ NAWIERZCHNIĄ
10 kwietnia 2024

Nowa nawierzchnia na ul. PogodnejW Pszennie zakończyła się przebudowa drogi gminnej przy ul. Pogodnej. Prace inwestycyjne obejmowały przebudowę drogi wraz z odwodnieniem terenu oraz utwardzeniem działki 112/2. Wykonano nawierzchnię z kostki betonowej. Na realizację inwestycji wydatkowano pond 122 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
NOWE OŚWIETLENIE NA UL. FABRYCZNEJ W PSZENNIE
10 kwietnia 2024

Nowe oświetlenie na ul. Fabrycznej w PszennieNa ul. Fabrycznej w Pszennie wykonaliśmy już kanalizację deszczową, nawierzchnię z kostki betonowej na chodnikach, ułożono obrzeża betonowe. Zdemontowaliśmy stare oświetlanie, które zastąpiliśmy 6 nowymi, energooszczędnymi lampami ledowymi.

Czytaj całość »
 
ŚWIDNICKA DROGÓWKA WSPÓLNIE Z GITD PRZEPROWADZIŁA KONTROLE DROGOWE W GMINIE ŚWIDNICA
09 kwietnia 2024

Laser_drogówkaDzięki zaangażowaniu władz gminy Świdnica w poprawę bezpieczeństwa na drogach, świdnicka drogówka od blisko 2 lat wykorzystuje narzędzie do walki z piratami drogowymi. Specjalistyczne oświetlenie do miernika prędkości TruCAM II. Nadmierna prędkość, brawura, zły stan techniczny pojazdu czy też nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego – to w dalszym ciągu czynniki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Świdniccy policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach, a wobec kierowców niestosujących się do przepisów prawa o ruchu drogowym oraz tych przejawiających brawurowy styl jazdy mundurowi bezwzględnie wyciągają konsekwencje. Ostatnie działania prowadzone były na drogach gminy Świdnica. Ujawniono 42 wykroczenia.

Czytaj całość »
 
WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 - TAK GŁOSOWAŁA GMINA ŚWIDNICA
08 kwietnia 2024

Baner wyborczyOficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 poznamy, zgodnie z przewidywaniami przewodniczącego PKW, najpóźniej w środę. Jak głosowała gmina Świdnica? Liczba uprawnionych do głosowania wyniosła 13 739. Frekwencja wyborcza 51,61%.

Czytaj całość »
 
PODPISANO UMOWY NA PRACE KONSERWATORSKIE W ZABYTKACH SAKRALNYCH W GRODZISZCZU I PSZENNIE
05 kwietnia 2024

moment podpisywania umowyW dniu 5 kwietnia 2024 w Urzędzie Gminy Świdnica podpisane zostały umowy na udzielanie z budżetu gminy dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach sakralnych w Grodziszczu i Pszennie.

Czytaj całość »
 
TRWAJĄ ZAPISY NA GP STREFA MTB SUDETY
04 kwietnia 2024

Plakat z zapowiedzia GP Strefa MTB Sudety12 maja gmina Świdnica i gmina Walim będą gościć uczestników GP Strefa MTB Sudety. Start odbędzie się w miejscowości Bystrzyca Górna a meta w Walimiu. Zapisy już trwają.

 

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA BYSTRZYCKIE SINGLETRACKI
04 kwietnia 2024

Wjazd na Bystrzyckie SingleBystrzyckie Singletracki w gminie Świdnica zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁA BUDOWA PUMP TRACKA W LUBACHOWIE
04 kwietnia 2024

Budowa pump trackaW ramach Dolnośląskiego Rowerowego Parku Umiejętności w Lubachowie rozpoczęła się budowa pump tracka, będącego uzupełnieniem istniejącej już rowerowej infrastruktury. Inwestycja realizowana jest w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Na trasie o długości blisko 195 m powstanie kilka różnych przeszkód terenowych o zróżnicowanej trudności. Pump track będzie umożliwiać jazdę po torze za pomocą balastu ciała.

Czytaj całość »
 
22 KWIETNIA RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ "KOPCIUCHÓW"
04 kwietnia 2024

Grafika złóż wniosek o wymianę piecaWÓJT GMINY ŚWIDNICA ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
1,45 MLN ZŁ NA OCHRONĘ, REKULTYWACJĘ I POPRAWĘ GRUNTÓW ROLNYCH
04 kwietnia 2024
Wręczenie promes, na zdjęciu Bartłomiej Strózik i Grzegorz MackoSamorządy z subregionu wałbrzyskiego zyskały 14 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych. W tym gronie jest gmina Świdnica z 5 promesami w łącznej kwocie 1,452 mln zł.
Czytaj całość »
 
VADEMECUM WYBORCZE W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH
04 kwietnia 2024

Wybory samorządowe infografika, napis urna z kartą do głosowaniaWybory samorządowe w Polsce odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Tam, gdzie potrzebna będzie druga tura, zostanie ona przeprowadzona 21 kwietnia. W obu przypadkach lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408) Wójt Gminy Świdnica podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KONSULTACJE W ZAKRESIE WSPARCIA ZE ŚRODKÓW UE
03 kwietnia 2024

MOBILNY PUNKTPrzedstawiciel Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
spacer
PRZYJAZNE DEKLARACJE - złóż deklarację podatkową online
Wybory Samorządowe 2024
Logotyp programu Czyste Powietrze - na białym tle zarys budynku ze spadzistym dachem i kominem, na nim napis: czyste powietrze zdrowy wybór
Program Ciepłe Mieszkanie
Zadania realizowane z budżetu państwa
Fundusze Europejskie-Program Regionalny- Dolny Śląsk - Unia Europejska EFS
Fundusze Europejskie-Program Regionalny- Dolny Śląsk - Unia Europejska EFRR
Budżet Gminy 2020 - Mieszkańcu, na co idą Twoje pieniądze
Przekaż          1% w gminie Świdnica
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował projekt „Wspieraj lokalnie” we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.
Przebudowa parkingu w miejscowości Makowice
Budwa świetlicy wiejskiej w Gogołowie
Altana w Miłochowie
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Świdnicy
Karty usług
Wybory Prezydenta RP - 10 maja 2015
Hala sportowa w Witoszowie - przekierowanie na stronę www.goksir.swidnica.pl
ECO Targowisko w Pszennie - ulotki informacyjne

GISON - System Informacji Przestrzennej

Strategia Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2020-2027
Transmisje sesji Rady Gminy Świdnica
Facebook
baner ulotki Koperta Życia
Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica
Gminny Portal Mapowy
baner: strona WWW Gminnego Zespółu Oświaty
Baner do informacji o systemie ostrzegania i informowania SISMS
UWAGA Zmiana numerów kont bankowych
Strategia Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2014-2020 - plik PDF 2.1 MB
Nieodpłatna Pomoc Prawna
odwagaipojednanie.pl
25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej
Uchwały Rady Gminy
Ochrona środowiska

Terminarz polowań na lata 2020-2021 (plik PDF 197KB)

Organizacje pozarządowe NGO

Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Prognoza pogody na www.pogodynka.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy
Msza Pojednania - Krzyżowa - galeria zdjęć
www.dokumentyzastrzezone.pl
Studium zagospodarowania przestrzennego
Widokówka z gminy

Zobacz widokówki Gminy Świdnica

Powiat świdnicki
(C) 2024 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica