spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  23 MajaImieniny obchodzą:  Emilia, Iwona, Jan, Michał  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
WYPRAWKA SZKOLNA W RAMACH ŚWIADCZENIA 300 PLUS
Od 1 lipca za pośrednictwem bankowości elektronicznej, lub platformy Emp@tia będą przyjmowane wnioski w  ramach świadczenia 300 PLUS - czyli  rządowego programu DOBRY START. Wsparcie dla rod...
ZMIANY W PROGRAMIE 500+ PIERWSZE WNIOSKI OD 1 LIPCA
W związku ze zmianami w programie „Rodzina500+” od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez...
KAPŁAŃSTWO I EUCHARYSTIA  40 LAT ŚWIĘCEŃ KS. KAZIMIERZA GNIOT
W niedzielę, 19 maja ks. Kanonik Kazimierz Gniot, obchodził jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Swoją duszpasterską posługę w parafii pw. św. Mikołaja w Pszennie rozpoczął w 2003 roku. Jak sam pod...
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się niedzielę 26 maja 2019 r. w godz. 7.00-21.00. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. Członkowie k...
RUSZA PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ 382 W MIEJSCOWOŚCI BOLEŚCIN
W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców i kierowców, rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 w miejscowości Boleścin. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy ...
RUSZYŁ REMONT MODLISZÓWKI - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
6 maja br. rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda ul. Uczniowskiej w m. Stary Julianów do ronda ul. Wałbrzyskiej w m. Świdnica. Generalny wykonawca in...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

RADA GMINY ŚWIDNICA PONOWNIE Z 15 RADNYMI
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2019

Gmina Świdnica INFOPo wygaśnięciu mandatu radnego Piotra Okoniewskiego z okręgu nr 9, uprawnieni do głosowania mieszkańcy Lutomi Górnej 14 kwietnia br. dokonywali ponownego wyboru. Podczas VIII nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Świdnica, uroczyste ślubowanie złożył Andrzej Chmiel, który mandat radnego otrzymał w wyborach uzupełniających.

Czytaj całość »
 
EDUKACJA SAMORZĄDOWA CZYLI LAUR MŁODEGO SAMORZĄDOWCA
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2019

Gmina Świdnica INFO22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu wiedzy samorządowej o  „Laur Młodego Samorządowca”. W konkursie wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz uczniowie klas III gimnazjalnych z tereny naszej gminy. Tematyką tegorocznej edycji Konkursu był wolontariat realizowany na terenie szkół oraz w środowisku lokalnym.

Czytaj całość »
 
PANKÓW ZAPRASZA NA 5. EDYCJĘ DNIA SĄSIADA
Rzecznik UG informuje...
22 maj 2019

Gmina Świdnica INFODzień Sąsiada to jedno z najsympatyczniejszych świąt. W Europie i w Kanadzie obchodzony jest w ostatni wtorek maja. Mieszkańcy Pankowa zapraszają swoich sąsiadów i nie tylko na piątą edycję tego wydarzenia w najbliższą sobotę, 25 maja o godz. 16.00 na teren boiska sportowego.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZEZ INTENSYWNYMI OPADAMI Z BURZAMI
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami dla 16 powiatów w woj. dolnośląskim.

Czytaj całość »
 
MŁODZI PŁYWACY NA START
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2019

Gmina Świdnica INFOJuż w czwartek, 30 maja uczniowie gminnych placówek oświatowych spotkają się na basenie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym, na pierwszej edycji cyklu zawodów pływackich. Tegoroczne zmagania młodych adeptów pływania przeprowadzone zostaną stylem dowolnym, a od przyszłego roku szkolnego meetingi pływackie rozpocznie styl grzbietowy, następnie styl klasyczny, a zakończy ponownie styl dowolny (technika kraulowa).

 
GMINNE ZAWODY STRAŻACKIE OSP W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2019

Gmina Świdnica INFOZwiązek Ochotniczych Straży Pożarnych Oddział Miejsko-Gminny w Świdnicy zaprasza na Gminne Zawody Strażackie OSP z udziałem Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, które odbędą się 25 maja o godz. 10.00 na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej.

 
MIĘDZYNARODOWY SUKCES GMINNYCH AKROBATEK
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2019

Gmina Świdnica INFOCzwarte i piąte miejsce zdobyły utalentowane akrobatki z gminy Świdnica na międzynarodowych zawodach o Puchar „Warsa i Sawy” w Akrobatyce Sportowej w Warszawie.

Czytaj całość »
 
CHCESZ ZAGŁOSOWAĆ POZA MIEJSCEM ZAMIESZKANIA, DOPISZ SIĘ DO SPISU WYBORCÓW
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2019

Gmina Świdnica INFO21 maja upływa ustawowy termin na dopisanie się do spisu wyborców dla osób, które chcą wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego poza miejscem swojego zameldowania. Można to zrobić na 2 sposoby: pisemnie - wnioskiem do Urzędu Gminy, lub internetowo o ile wyborca dysponuje profilem zaufanym.

Czytaj całość »
 
XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY ROZSTRZYGNIĘTY
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2019

Gmina Świdnica INFOKonkursy mitologiczne zawsze cieszą się u uczniów dużym zainteresowaniem. Przygotowanie do ich udziału nie tylko porządkuje wiedzę na temat starożytnego świata, ale rozbudza ciekawość i wyobraźnię. Nie inaczej było i w tym roku. W gronie tegorocznych laureatów na podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Dominik Fijałkowski i Karolina Koch.

Czytaj całość »
 
WYPRAWKA SZKOLNA W RAMACH ŚWIADCZENIA 300 PLUS
Z ostatniej chwili
20 maj 2019

Gmina Świdnica INFOOd 1 lipca za pośrednictwem bankowości elektronicznej, lub platformy Emp@tia będą przyjmowane wnioski w  ramach świadczenia 300 PLUS - czyli  rządowego programu DOBRY START. Wsparcie dla rodzin na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł będzie wypłacane raz w roku na każde dziecko rozpoczynające NOWY ROK SZKOLNY, bez względu na dochód. Dokumenty w formie papierowej będą przyjmowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej od 1 sierpnia 2019 r.  

Czytaj całość »
 
ZMIANY W PROGRAMIE 500+ PIERWSZE WNIOSKI OD 1 LIPCA
Z ostatniej chwili
20 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW związku ze zmianami w programie „Rodzina500+” od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Pierwsze wnioski drogą elektroniczną będzie można składać od 1 lipca, a w formie papierowej od 1 sierpnia 2019 r.

Czytaj całość »
 
KAPŁAŃSTWO I EUCHARYSTIA  40 LAT ŚWIĘCEŃ KS. KAZIMIERZA GNIOT
Z ostatniej chwili
19 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW niedzielę, 19 maja ks. Kanonik Kazimierz Gniot, obchodził jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Swoją duszpasterską posługę w parafii pw. św. Mikołaja w Pszennie rozpoczął w 2003 roku. Jak sam podkreślał, sakrament kapłaństwa nierozerwalnie łączy się z Eucharystią. Dlatego dokładnie w dniu swoich jubileuszowych obchodów, 4 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Św.

Czytaj całość »
 
POZYSKALIŚMY 124 TYS. ZŁ NA Z MYŚLĄ O SENIORACH
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2019

Gmina Świdnica INFO124,79 tys. zł. pozyskała gmina Świdnica na rzecz seniorów w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020. Wniosek o dofinansowanie opracowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wkład własny do realizacji projektu wyniesie 31,2 tys. zł.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA ODSŁONA SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2019

Gmina Świdnica INFOTurniejem Kręgli Amatorskich w Wałbrzychu sołectwa gminy Świdnica zapoczątkowały tegoroczną edycję „Sportowych Weekendów na Wsi”. Na kolejne spotkanie zapraszamy uczestników oraz kibiców na halę sportową w Witoszowie Dolnym. Startujemy już w najbliższą sobotę, 18 maja, turniejem piłki siatkowej. Początek rozgrywek godz. 9.00

 
V KOLEJKA ROZGRYWEK "LIGI ORLIKA 2019"
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW sobotę, 18 maja od godz. 15:00 na Orliku w Lutomi Górnej odbędą się rozgrywki V kolejki LIGI ORLIKA - roczniki 2006 i młodsze. Szczegółowy terminarz rozgrywek do pobrania ze strony swidnica.lzs.info.pl Serdecznie zapraszamy!

 
IV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW ŚWIDNICA 2019
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2019

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz ze Świdnickim Ośrodek Kultury zapraszają na IV Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2019, który odbędzie się 25 maja, od godz. 15.00 na świdnickim Rynku.

 

 

Czytaj całość »
 
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Z ostatniej chwili
17 maj 2019

Flaga Unii EuropejskiejWybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się niedzielę 26 maja 2019 r. w godz. 7.00-21.00. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. Członkowie komisji wyborczej mają obowiązek sprawdzić naszą tożsamość, stąd do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Głosowanie na terenie gminy Świdnica odbywać się będzie w 10 Obwodowych Komisjach Wyborczych.

Czytaj całość »
 
OFERTA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ NA LETNI WYPOCZYNEK DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I SENIORÓW
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2019

Gmina Świdnica INFOWakacje dla seniorów, obóz konny i żeglarski, “Miasto Dzieci”, to jedne z pierwszych propozycji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na letni wypoczynek w gminie Świdnica i poza jej granicami.

Czytaj całość »
 
ŚPIEWAJĄCY DZIEŃ MAMY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2019

Gmina Świdnica INFOW najbliższą sobotę, 18 maja Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "Trzy Sosny" serdecznie zaprasza na VI koncert z cyklu "Dla Ciebie Mamo". Początek uroczystości o godz. 16.00 na świetlicy w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
MŁODZI WIRTUOZI Z GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
15 maj 2019

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich po raz drugi nagrodziło młodych, utalentowanych muzyków ze regionu świdnickiego oraz wałbrzyskiego. Na finałowej Gali w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym „Krzyżowa” wręczone zostały stypendia w ramach Programu Wsparcia Stypendialnego „Zostań Wirtuozem”. W gronie 7 laureatów znalazł się Jakub Moneta z Burkatowa i Miłosz Nowakowski z Witoszowa Dolnego. Wyróżnienie otrzymała Karolina Koch, uczennica Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Młodym artystom gratulowali samorządowcy, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica