spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  29 MajaImieniny obchodzą:  Magdaleny, Bogumiły  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film

Wykonanie
i
administracja
serwisu:

.: F & G Komputer .:
www.fg.com.pl

spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Szanowni Państwo. Dzień 27 maja obchodzimy jako święto Samorządu Terytorialnego. To właśnie na szczeblu lokalnym rozwiązuje się najwięcej spraw, znając najlepiej potrzeby mieszkańców gminy. ...
10 LAT DZIAŁALNOŚCI GOSPODYŃ Z BOJANIC
Istniejące dekadę Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Świdnica ma się czym pochwalić. W ciągu 10 lat działalności gospodynie z sołectwa Bojanice są znane m.in. ze ...
REMONT DROGI POWIATOWEJ BYSTRZYCA GÓRNA  LUBACHÓW
Firma „Bisek-asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów będzie wykonawcą remontu drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Górna-Lubachów (do granic powiatu).  Wartość zadani...
KOLEJNE SOŁECKIE STRATEGIE ROZWOJU PRZYJĘTE
Rada Gminy Świdnica przyjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju wsi dla sołectw: Boleścin, Gogołów, Komorów i Mokrzeszów,. Tym samym już 12 sołectw objęty...
TURNIEJ STRZELECKI - SPORTOWE WEEKENDY
27 maja 2017 r na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się trzecia z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi. Tym razem będzie to turniej strzelecki. W trakcie s...
STARTUJE IV CROSS MOKRZESZOWSKI
W piątek 19 maja  biegi dla młodzieży gimnazjalnej, a dzień później w sobotę  20 maja  biegi dla dorosłych. Tak w dużym skrócie przedstawia się  IV edycja Crossu Mokr...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2017

 Narada Sołtysów31 maja 2017 roku o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się kolejna w tym roku narada sołtysów. W porządku obrad włodarze wsi zostaną zapoznani m.in. z informacją na temat tworzonego posterunku policji w Słotwinie oraz organizacją tegorocznych dożynek gminnych.

 
WSPÓŁPRACA BUDUJE
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2017

foto:Siódemka uczestników Dolnośląskich Biegów Przełajowych z dyplomami i pucharamiFinał Wiosenny Dolnośląskich Biegów Przełajowych uplasował gminę Świdnica na czwartym miejscu w punktacji zespołowej, głównie dzięki indywidualnym sukcesom Roksany Niedziałkowskiej, Kingi Kubisztal, Karoliny Malinowskiej, Patrycji Taratuty, Mateusza Ślepokury, Mateusza Hajdrycha, Karoliny Dynowskiej oraz Katarzyny Kality i Anny Kozieł – biegających nauczycielek wychowania fizycznego.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
Z ostatniej chwili
26 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Szanowni Państwo. Dzień 27 maja obchodzimy jako święto Samorządu Terytorialnego. To właśnie na szczeblu lokalnym rozwiązuje się najwięcej spraw, znając najlepiej potrzeby mieszkańców gminy.

Czytaj całość »
 
GIMNAZJUM W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 maj 2017

foto: Uczniowie gimnazjum w Pszennie podczas warsztatów w KrzyżowejOd ponad 10 lat Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie bierze udział w projekcie Szkoła w Krzyżowej, któremu patronuje Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES LUTOMI
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2017

foto:Zwycięzka drużyna ze SP w Lutomi Dolnej, dyr. SP w Lutomi Dolnej Elżbieta Dolińska,  władze Gminy Świdnica w os. wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, Przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska Gospodarze tegorocznego konkursu o Laur Młodego Samorządowca nie mieli sobie równych. Tytuł ten trafił do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
FESTYN RODZINNY W WITOSZOWIE
Rzecznik UG informuje...
24 maj 2017

Plakat festynu rodzinnego w Witoszowie Dolnym28 maja zapraszamy na Festyn Rodzinny do Witoszowa Dolnego. W programie m.in. występ Orkiestry Policyjnej i wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość »
 
O SENIORACH W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
23 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!24 maja 2017 r. w Krzyżowej odbędzie się II Ogólnopolską Konferencję Naukową pt.„Współczesne wyzwania gerontologii – podejście holistyczne ”. Organizatorem Konferencji jest Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Świdnicy, a jednym z współorganizatorów jest Gmina Świdnica.

Czytaj całość »
 
10 LAT DZIAŁALNOŚCI GOSPODYŃ Z BOJANIC
Z ostatniej chwili
21 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Istniejące dekadę Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Świdnica ma się czym pochwalić. W ciągu 10 lat działalności gospodynie z sołectwa Bojanice są znane m.in. ze zdrowych i ekologicznych produktów, promocji gminy podczas dożynek ogólnopolskich i wojewódzkich, udziału w jarmarkach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, a także wigilijnych spotkań dla seniorów i osób starszych. Oby tak dalej nam się układało i dopisywało zdrowie, jak przez tych ostatnich 10 lat - tak mówiły zgodnie członkinie KGW Bojanice

Czytaj całość »
 
NOWA DROGA DO GRUNTÓW ROLNYCH
Rzecznik UG informuje...
19 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejna droga dojazdowa do gruntów rolnych zyska nową nawierzchnię. Tym razem w Witoszowie Dolnym. Szacowany koszt wyniesie ponad pół miliona złotych, a 200 tys. zł stanowić będzie pomoc finansowa w postaci dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
GMINNE ZAWODY OSP
Rzecznik UG informuje...
18 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Informujemy, że doroczne gminne zawody sportowo – pożarnicze OSP odbędą się 17 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 na terenie boiska sportowego w Gogołowie. Serdecznie zapraszamy.

 
REMONT DROGI POWIATOWEJ BYSTRZYCA GÓRNA  LUBACHÓW
Z ostatniej chwili
18 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Firma „Bisek-asfalt” Michał Bisek z Kostomłotów będzie wykonawcą remontu drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Górna-Lubachów (do granic powiatu).  Wartość zadania to kwota ponad 1,27 mln zł. i w całości pochodzić będzie z budżetu powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE SOŁECKIE STRATEGIE ROZWOJU PRZYJĘTE
Z ostatniej chwili
18 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Rada Gminy Świdnica przyjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju wsi dla sołectw: Boleścin, Gogołów, Komorów i Mokrzeszów,. Tym samym już 12 sołectw objętych jest programem aktywizacji społeczności lokalnych.

Czytaj całość »
 
ŚWIAT WOKÓŁ NAS
Rzecznik UG informuje...
18 maj 2017

foto: Uczestnicy konkursu pt. ŚWIAT WOKÓŁ NASŚwiat wokół nas, to nie tylko ludzie, a przede wszystkim otaczająca nas przyroda. 17 maja br. w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pt. „ŚWIAT WOKÓŁ NAS”. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy Świdnica

Czytaj całość »
 
MALI PSZCZELARZE Z PSZENNA
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2017

Foto: Mali pszczelarze z Pszenna„O różnicach między żółtymi… czyli jak rozróżnić pszczołę od osy. Szerszenia, trzmiela oraz kim tak naprawdę jest bąk?” Tak wyglądał nietypowa i oryginalna lekcja przyrody w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
MAJÓWKOWO NA LUDOWO I FOLKOWO W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
15 maj 2017

foto: Występy zespołów podczas festynu w PszennieŚpiewająca niedziela w Pszennie, a wszystko za sprawą festynu pt. „Majówkowo na ludowo i folkowo”. Była to już druga edycja imprezy, na którą licznie przybyli mieszkańcy Pszenna oraz gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
WYSYPISKO 2017 PEŁNOLETNIE
Rzecznik UG informuje...
12 maj 2017

foto: Występ podczas PMMA WYSYPISKO 2017 Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów „Wysypisko” ma już 18 lat. Podczas tegorocznej edycji pt. „Kolory w muzyce” o tytuł najlepszego artysty walczyło 15 zespołów. Ciężko jest wybierać najlepszego spośród najlepszych – mówił przewodniczący jury Tadeusz Szarwaryn, podczas wręczania nagród.

Czytaj całość »
 
80 TYS. ZŁOTYCH NA RATOWANIE ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejne 80 tys. zł trafi do 5 parafii rzymskokatolickich na ratowanie zabytków architektury sakralnej. 11 maja br. gminni radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu dotacji z budżetu gminy Świdnica na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Czytaj całość »
 
TURNIEJ STRZELECKI - SPORTOWE WEEKENDY
Z ostatniej chwili
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!27 maja 2017 r na boisku sportowym w Boleścinie odbędzie się trzecia z sześciu punktowanych konkurencji w ramach Sportowych Weekendów na Wsi. Tym razem będzie to turniej strzelecki. W trakcie sportowej rywalizacji drużyn sołeckich trwać będzie „Boleścińska Biesiada”, podczas której gospodarze serwować będą m.in. boleścińską kaszankę. Serdecznie zapraszamy

Czytaj całość »
 
STARTUJE IV CROSS MOKRZESZOWSKI
Z ostatniej chwili
11 maj 2017

Gmina Świdnica - NEWS!W piątek 19 maja  biegi dla młodzieży gimnazjalnej, a dzień później w sobotę  20 maja  biegi dla dorosłych. Tak w dużym skrócie przedstawia się  IV edycja Crossu Mokrzeszowskieego. Zapisy elektroniczne prowadzone są na portalu datasport.pl W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania. Szczegóły na plakatach. 

Czytaj całość »
 
FACHOWA WYMIANA W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
10 maj 2017

foto: prace porządkowe i odnowa dworca PKP w KrzyżowejMimo barier językowych młodzież z Polski oraz z Niemiec pokazuje, że wspólnymi siłami mogą osiągnąć zamierzony cel. Od 7 do 12 maja w Krzyżowej, pod hasłem „Wymiana fachowa”,   ma miejsce polsko-niemieckie spotkanie, w którym bierze udział młodzież z Berlina, Wrocławia oraz z Siemianowic Śląskich. Cel – prace porządkowe przy dworcu PKP w Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica