spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  25 LipcaImieniny obchodzą:  Jakub, Krzysztof  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
SĄ JUŻ WYNIKI NABORU DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Zgodnie z § 3 pkt 6 Komisja Rekrutacyjna powołana przez wójta gminy, informuje, iż lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Żłobka Gminnego w Pszennie została wywieszona na tablicy ...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
NABÓR NA STANOWISKO BIBLIOTEKARSKIE
Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Świdnica zawiadamia o naborze na stanowisko młodeszego bibliotekarza w filii obiektu w Bystrzycy Górnej. ...
OD 1 LIPCA STARTUJE CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku będzie miał 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Tego dnia rusza też Centralna Ewidencja Emisyjności Bud...
RUSZA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Informujemy, że 30 czerwca odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych w miejscowościach Pogorzała i Witoszów Górny. ...
PUNKTY SZCZEPIEŃ W GMINIE ŚWIDNICA i GMINNY KOORDYNATOR W ZAKRESIE TRANSPORTU
Przypominamy, że na terenie gminy Świdnica szczepienia przeciwko COVID-19 realizowane są przez 2 przychodnie. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28, te...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PRZEBUDOWA SZKOŁY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
23 lipca 2021

Przebudowa szkoły w Bystrzycy GórnejTrwa realizacja zadania pod nazwą "Przebudowa Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej".

Czytaj całość »
 
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
23 lipca 2021

Przebudowa drogi gminnej w Lutomi DolnejTrwa przebudowa drogi gminnej w Lutomi Dolnej za kompleksem ORLIK w kierunku drogi powiatowej. Obecnie układane są tam kolektor główny i przykanaliki kanalizacji deszczowej.

Czytaj całość »
 
SĄ JUŻ WYNIKI NABORU DO ŻŁOBKA GMINNEGO W PSZENNIE
Z ostatniej chwili
22 lipca 2021

Plakat żłobekZgodnie z § 3 pkt 6 Komisja Rekrutacyjna powołana przez wójta gminy, informuje, iż lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Żłobka Gminnego w Pszennie została wywieszona na tablicy ogłoszeń na sali obsługi klienta i tablicy Gminnego Zespołu Oświaty w budynku Urzędu Gminy Świdnica przy ulicy Głowackiego 4 w Świdnicy.

 
KOLEJNY ETAP BUDOWY DROGI W POGORZALE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Budowa drogi w PogorzaleTrwają ostatnie prace związane z wykonaniem podbudowy pod nawierzchnię asfaltową w Pogorzale. W ramach realizowanej inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa na odcinku ok. 200 m o szer. 3,0 m, w granicach działek nr 195, 196 (odcinek za świetlicą).

Czytaj całość »
 
BUDOWA PARKINGU NA FINISZU
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021
Budowa parkingu w MakowicachW Makowicach powstaje nowy parking. W chwili obecnej prowadzone są tam prace wykończeniowe, przygotowywane jest oświetlenie, wkrótce montowane będzie oznakowanie pionowe oraz malowane będą znaki poziome.

Czytaj całość »
 
ŚWIETLICA W OPOCZCE NABIERA KOLORÓW
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Budowa świetlicy w OpoczceElewacja zewnętrzna już gotowa, trwa nakładanie tynków a ściany wewnętrzne.  W Opoczce trwa kolejny etap prac związanych z budową świetlicy wraz z szatnią sportową oraz pełnym zapleczem kuchennym i sanitarnym. Będzie to obiekt o podwyższonych parametrach charakteryzacji energetycznej.

Czytaj całość »
 
KINO NA LEŻAKACH W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2021

Kino na leżakach www24 lipca zapraszamy do Burkatowa na kolejną atrakcję organizowaną w ramach „Wakacji w Gminie Świdnica” – czyli KINO NA LEŻAKACH. W programie: bezpłatne warsztaty z animacjami dla dzieci, bitwa na balony z wodą, seans rodzinny, a wieczorem kino nocne z emisją filmu „Kod Dedala.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA OSZUSTÓW METODĄ NA "STRAŻAKA"
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Logo PSPKomenda Państwowa Straży Pożarnej ostrzega przed przestępcami, którzy działają nową metodą „na strażaka”.

Czytaj całość »
 
RUSZYŁA WYSZUKIWARKA EKO DOTACJI
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Logo krajowego Ośrodka Zmian KlimatuKrajowy Ośrodek Zmian Klimatu (KOZK), działający przy Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym, uruchomił Wyszukiwarkę Ekodotacji.

Czytaj całość »
 
ZASZCZEPIENI MOGĄ REJESTROWAĆ SIĘ W LOTERII NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

Baner Loterii Narodowego Programu SzczepieńMasz skończone 18 lat. Jesteś po pełnej dawce szczepienia (dwóch dawkach w przypadku szczepionek Comirnaty, Moderna i Astra Zeneca). Wyrazisz zgodę na udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Masz szanse wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe. 21 lipca odbędzie się kolejne losowanie. Następne zaplanowano na 28 lipca, a po cztery zaplanowano w sierpniu i wrześniu, jedno w październiku. W każdym z nich do wygrania będzie pięć razy 50 tys. zł (pula – 3 mln zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk).

Czytaj całość »
 
KONIEC DZIAŁALNOŚCI PUNKTU SZCZEPIEŃ NA TERENIE OSIR ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2021

wAŻNY KOMUNIKAT, PLAKAT Z WYKRZYKNIKIEMW związku z bardzo dużym spadkiem zainteresowania szczepieniami, od środy, 21 lipca odbywać się będą one w Centrum Usług Medycznych Eskulap przy ul. Ludwika Zamenhofa 47, a nie jak dotąd w Lodowisku w Świdnicy.  Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do soboty, zgodnie zaplanowanym harmonogramem. Zarejestrować się można dzwoniąc na dotychczas działającą specjalną infolinię 74/ 66 22 779.

 
UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM JEST OBOWIĄZKOWY
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2021

Baner informacyjny Narodowy Spis Powszechny Ludności i MIeszkańZgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Na wypełnienie tego obowiązku mamy czas do 30 września. Wg danych na dzień 19 lipca liczba spisanych osób w gminie Świdnica wynosi 8740 co stanowi 50,23%. Tym samym zajmujemy 21 lokatę wśród 169 gmin w woj. dolnośląskim. Dziękujemy mieszkańcom gminy Świdnica, którzy odpowiedzieli na nasz apel i już się spisali, jak również za współpracę z rachmistrzami spisowymi podczas telefonicznych wywiadów.

Czytaj całość »
 
ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DLA ROLNIKÓW
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2021

Ciągnik Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

Czytaj całość »
 
DZIAŁANIA PN. "MOTOCYKLISTA" - CZYLI POLICJANCI APELUJĄ O BEZPIECZNĄ JAZDĘ
Rzecznik UG informuje...
19 lipca 2021

Działania świdnickiej policji pn. Motocyklista w miejscowości BoleścinWypadki drogowe, w których uczestniczą motocykliści, często pociągają za sobą poważne skutki. Stąd od wielu lat podejmowane są różne działania, w tym kontrolno-edukacyjne, których celem jest zmniejszenie tego zjawiska. W ostatnich dniach, na terenie powiatu świdnickiego, w tym gminy Świdnica prowadzone były działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy pn. „Motocyklista”.

Czytaj całość »
 
MAKOWY, ROWEROWY SZLAK NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI KLUBU ROWEROWEGO W MAKOWICACH
Rzecznik UG informuje...
19 lipca 2021

Uczestnicy rajdu rowerowego w MakowicachCzłonkowie nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicach postanowili założyć klub rowerowy „Makowy Rowerowy Szlak”. Dzięki funduszom pozyskanym z Fundacji „Merkury”, zaprosili wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa i okolicy na inauguracyjny „Spacer Rowerowy”.

Czytaj całość »
 
WIZYTA W INDIAŃSKIEJ WIOSCE, CZYLI WYJAZDOWE WAKACJE Z GOKSiREM NA PÓŁMETKU
Rzecznik UG informuje...
19 lipca 2021

Uczesnticy wakacji z GOKSiRem podczas wyprawy do wioski indiańskiej pod WrocławiemW piątek 16. lipca odbyła się kolejna z cyklu wycieczek WAKACJE Z GOKSIREM. Po ostatniej wyprawie do kopalni złota w Złotym Stoku, tym razem młodzież i dzieci z terenu gminy wybrali się do Wioski Indiańskiej Pocahontas.

Czytaj całość »
 
TRWA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Rzecznik UG informuje...
16 lipca 2021

Ulotka nt. zasad segregacji odpadówDo 29 września, w wyznaczonym miejscowościach na terenie gminy trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na www.gmina.swidnica.pl

Czytaj całość »
 
BLISKO MIESZKAŃCÓW Z MOBILNĄ APLIKACJĄ BLISKO
Rzecznik UG informuje...
16 lipca 2021

Ulotka informacyjna o aplikacji BLISKOSkorzystaj z możliwości szybkiego poinformowania dzięki aplikacji BLISKO. Aplikacja zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach, alertach czy wydarzeniach w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
70 TYS. ZŁ Z BUDŻETU WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO TRAFI DO 2 PARAFII W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
16 lipca 2021

Kościół parafialny w Grodziszczu2 Parafie rzymskokatolickie z terenu gminy Świdnica znalazły się na tegorocznej liście beneficjentów, które otrzymają dotacje z budżetu woj. dolnośląskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie, lub roboty budowlane przy zabytkach w 2021 roku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął dziś jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 milionów złotych na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie całego regionu.

Czytaj całość »
 
KLUB ABC SENIORA OBCHODZI DZIŚ 2 ROK SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI
Rzecznik UG informuje...
16 lipca 2021

Drodzy Seniorzy! Z ogromną radością składam Państwu serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 2 roku działalności Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej. Przed dwoma laty mieszkańcy gminy Świdnica w wieku 60+ otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów i pomysłów. W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu przede wszystkim wielu kolejnych wspólnie spędzonych chwil. Dziękuję za zaangażowanie w życie społeczne gminy Świdnica, za wszystko czego dokonaliście i w dalszym ciągu dokonujecie. Życzę, aby Klub ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej nadal się rozwijał, abyście mieli Państwo ciekawe pomysły, które pozwolą się Wam realizować, a nade wszystko życzę zdrowia, pogody ducha i tego abyście Państwo mieli wokół siebie życzliwych ludzi. Pokazujcie młodemu pokoleniu, że w wieku senioralnym można żyć pełnią życia. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a każdy dzień przynosi wiele uśmiechu i radości. Na dalsze lata działalności życzę pomyślności i sukcesów, niegasnącego zapału i wytrwałości w podejmowaniu nowych inicjatyw.  Z najlepszymi życzeniami  Wójt Gminy Świdnica Teresa MazurekPrzed dwoma laty mieszkańcy gminy Świdnica w wieku 60+ otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce do spotkań, integracji, wspólnego odpoczynku oraz do realizacji swoich planów i pomysłów.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica