spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePiątek,  22 WrześniaImieniny obchodzą:  Joachim, Maurycy, Tomasz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
100 WYPRAWEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW W GMINIE ŚWIDNICA
Grupa Azoty, partner biznesowy Osadkowski SA, od 5 lat wspiera dzieci ze środowisk wiejskich w całej Polsce. 100 wyprawek szkolnych trafiło tym razem do uczniów w Szkole Podstawowej im. Mikołaj...
NABÓR NA STANOWISKO  ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza NABÓR NA STANOWISKO – ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH. Rodzaj zatrudnienia: umowa zleceni...
REGULACJA ROWU KOTARBA W MOKRZESZOWIE
Do końca grudnia br. planowane jest zakończenie prac przy regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodzi z dotacji budże...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 3 września do 11 października br. rusza kolejna zbiórka sprzętu RTV/AGD, odpadów wielkogabarytowych (meble, wersalki itp.), opakowań po dezodorantach, zużytych baterii i akumulator&oa...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

Z POMOCĄ DLA GMINY SULĘCZYNO
Rzecznik UG informuje...
21 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Podczas XLVI sesji Rady Gminy Świdnica, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w wysokości 20 tys. złotych dla gminy Sulęczyno.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ŚRODKI NA RATOWANIE ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
21 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Kolejne 15 tys. zł, decyzją Rady Gminy Świdnica zostanie przeznaczonych na udzielenie dotacji  na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Tym razem środki pochodzące z budżetu gminy Świdnica zostaną wydane na ratowanie kościoła filialnego w Modliszowie.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA ZWYCIĘŻA
Rzecznik UG informuje...
18 września 2017

foto: Zawodnicy z gminy ŚwidnicaPo raz kolejny na starcie jesiennej edycji biegów przełajowych Zrzeszenia LZS stanęli zawodnicy z gminy Świdnica i jak zwykle nie zawiedli kibiców oraz publiczności, zajmując najwyższe stopnie na podium.

Czytaj całość »
 
WALCZĄ O FUNDUSZE NA WYJAZD DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH
Rzecznik UG informuje...
18 września 2017

foto: Trio akrobatyczne Elegance AkrokarUtalentowane gimnastyczki z gminy Świdnica, wchodzące w skład „Trio Elegance Akrokar” walczą o fundusze na wyjazd do Las Vegas. Na co dzień trenują w MKS Polonia Świdnica, pod czujnym okiem Anny Kozieł i mają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. złoty medal na zawodach w Turynie we Włoszech.

Czytaj całość »
 
WSIE TEMATYCZNE JAKO IDEA AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I EKONOMICZNEJ ORAZ ZACHOWANIA DZIEDZICTWA DOLN.
Rzecznik UG informuje...
15 września 2017

Lokalna Grupa działania SZLAKIEM GRANITUW imieniu LGD Szlakiem Granitu zapraszamy na konferencję pt."WSIE TEMATYCZNE JAKO IDEA AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ I EKONOMICZNEJ ORAZ ZACHOWANIA DZIEDZICTWA DOLNOŚLĄSKICH WSI", która odbędzie się 26 września 2017 r. (wtorek) w godz. 11.00–16.00 w sali Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - AGRO obiekt hotelowy (parter) przy ul. Zwycięskiej 8a.

Czytaj całość »
 
100 WYPRAWEK SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW W GMINIE ŚWIDNICA
Z ostatniej chwili
15 września 2017

foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz uczniowie klas 1-3 SP w PszennieGrupa Azoty, partner biznesowy Osadkowski SA, od 5 lat wspiera dzieci ze środowisk wiejskich w całej Polsce. 100 wyprawek szkolnych trafiło tym razem do uczniów w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Czytaj całość »
 
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA LOKALNY PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA NA LATA 2017-2022
Rzecznik UG informuje...
14 września 2017

 UG Świdnica infoW związku z zakończeniem realizacji projektu pn. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt. Konferencja odbędzie się 22 września 2017r. o g. 10:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
NABÓR NA STANOWISKO  ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH
Z ostatniej chwili
14 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza NABÓR NA STANOWISKO – ANIMATOR ZAJĘĆ PROFILAKTYCZNYCH NA ŚWIETLICACH WIEJSKICH. Rodzaj zatrudnienia: umowa zlecenie w okresie od 1 października 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj całość »
 
REGULACJA ROWU KOTARBA W MOKRZESZOWIE
Z ostatniej chwili
13 września 2017

fot.: Prace podczas regulacji potoku KotarbaDo końca grudnia br. planowane jest zakończenie prac przy regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodzi z dotacji budżetu państwa, w ramach rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi.

Czytaj całość »
 
W HOŁDZIE POLSKIM ŻOŁNIERZOM
Rzecznik UG informuje...
12 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!10 września br. odbyły się oficjalne uroczystości na Kanadyjsko-Polsko-Brytyjskim Cmentarzu Wojskowym w Adegem-Maldegem. Na terenie nekropolii znajdują się m.in. 33 groby żołnierzy 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Na zaproszenie władz miasta Maldegem, hołd poległym żołnierzom oddała wójt gminy Teresa Mazurek. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawiciela JKM Króla Belgii, ambasadora Kanady, przedstawicieli Wojska Polskiego, władz Flandrii, licznych organizacji kombatanckich oraz mieszkańców.

Czytaj całość »
 
NOWY PARKING PRZY SP W LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
08 września 2017

foto: Nowy parking przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej60 miejsc postojowych, miejsca dla autobusów, a także chodniki powstały przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej. Łączna wartość zadania wyniosła ponad 363 tys. zł i w całości sfinansowana była z budżetu gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
POWSTANIE DROGA ROWEROWA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 września 2017

fot: Droga rowerowaDo końca I poł. 2018 roku zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 2350 m łącząca istniejącą drogę rowerową na ul. T. Ząbka, pozostającą w zarządzie miasta Świdnicy z miejscowościami: Zawiszów, Sulisławice oraz Wiśniowa.

Czytaj całość »
 
WITAJ SZKOŁO
Rzecznik UG informuje...
05 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Rok szkolny 2017/2018 w sześciu gminnych szkołach podstawowych rozpoczęło 1422 uczniów, z tego w klasach podstawowych 1094, a w klasach gimnazjalnych 328 uczniów. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych łącznie uczęszcza 328 dzieci w wieku 3-6 lat. Gminne uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny z udziałem wójt gminy oraz przewodniczącej Rady Gminy Świdnica odbyły się w Grodziszczu.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACOWNICZE
Rzecznik UG informuje...
05 września 2017

Logo GOPS W ŚWIDNICYKierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownicze: Pracownik socjalny. Forma zatrudnienia umowa o pracę - pełny etat.

Czytaj całość »
 
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!O to, aby bezpiecznie dzieci w gminie Świdnica mogły rozpocząć pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2017/2018 zadbali dziś funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KPP Świdnicy i nowego posterunku policji w Słotwinie.

Czytaj całość »
 
GMINNO-DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY
Rzecznik UG informuje...
04 września 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Tegoroczne Te Deum wyśpiewane Bogu za dar zebranych plonów wybrzmiało w Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej na dożynkach gminnych, które w tym roku były dożynkami diecezjalnymi. Uroczystej liturgii przewodniczył J.E. Ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI GMINNE DOŻYNKAMI DIECEZJALNYMI
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Już tylko 4 dni dzielą nas od dożynek gminnych, które w tym roku będą jednocześnie dożynkami diecezjalnymi. Starostami dożynek będą Lucyna Mroczek oraz Piotr Błaszko. Doroczne Święto Plonów rozpocznie Msza św. dziękczynna, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE INFORMACYJNE PIFE W WAŁBRZYCHU
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

baner PIFELokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu organizuje spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MSP – unowocześnienie / zmiana rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług stosowanych w rzemiośle”.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O ZBIERANIU UWAG I OPINII W SPRAWIE LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
31 sierpnia 2017

INFOW związku z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2017-2022, informujemy o możliwości zgłaszania uwag i opinii do przedłożonego projektu dokumentu.

Czytaj całość »
 
GOPS PRZYPOMINA
Rzecznik UG informuje...
29 sierpnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Jeszcze tylko dwa dni pozostały wnioskodawcom na złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze, w ramach rządowego programu Rodzina 500plus, tak aby zachować ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Wniosek złożony do 31 sierpnia oznaczać będzie przyznanie i wypłatę świadczenia wychowawczego za październik - do 31 października br.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2017 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica