spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileŚroda,  26 WrześniaImieniny obchodzą:  Cyprian, Euzebiusz, Justyna  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ W GMINIE ŚWIDNICA
Jak zapewniają organizatorzy z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej na starcie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w klasycznym biegu na ...
NOWOCZESNY BASEN W GMINIE ŚWIDNICA Z MYŚLĄ O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA UCZNIÓW
W nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów  w gminie Świdnica  czeka wiele nowości. Jedną z nich jest możliwość korzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Wit...
WŁADZE GMINY ŚWIDNICA URUCHOMIŁY TRZECIE GMINNE PRZEDSZKOLE
Jestem przekonana, że w tym nowym, pięknym przedszkolu, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą czuli się wspaniale – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek. Jest też i dobra wiadomość dl...
ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE 2018/2019
Do 15 września br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019. O stypendium ubiegać się mogą rodzice uczniów szk&oacut...
NOWE ZASADY I HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od 22 sierpnia br. odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wystarczy tylko ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PIERWSZY DZIEŃ MISTRZOSTW ZA NAMI
Rzecznik UG informuje...
22 września 2018

Gmina Świdnica INFOCieszę się, że możemy Państwa gościć w gminie Świdnica na tegorocznych mistrzostwach Polski. Patrząc na Wasze barwy klubowe można dostrzec tutaj zawodników i zawodniczki praktycznie z każdego zakątka Polski. Bystrzyca Górna i Złoty Las to doskonałe miejsca w naszej gminie do organizacji biegów na orientację. Mam nadzieję, że trasa tegorocznych mistrzostw będzie się Państwu podobać. Życzę udanej sportowej rywalizacji, sukcesów i serdecznie zapraszam do ponownych odwiedzin gminy Świdnica – podkreślała wójt Teresa Mazurek, podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w klasycznym biegu na orientację.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
21 września 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze na terenie woj. dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
OSTATNI ETAP REMONTU DROGI BOLEŚCIN-KRZCZONÓW ZAKOŃCZONY
Rzecznik UG informuje...
21 września 2018

Gmina Świdnica INFO20 września odbył się oficjalny odbiór ostatniego etapu przebudowy drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin - Krzczonów - granica powiatu. Długość wyremontowanego odcinka to prawie 700 m. Całość inwestycji przebudowy drogi powiatowej Boleścin - Krzczonów - granica powiatu objęła odcinek o długości 3 km. 680 m. i kosztowała w sumie ponad 6 mln. zł.

Czytaj całość »
 
ZESPÓŁ MAZOWSZE WYSTĄPI W ŚWIDNICY NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Rzecznik UG informuje...
17 września 2018

Gmina Świdnica INFOStarosta Świdnicki Piotr Fedorowicz zaprasza na Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 5 października o godz. 18.30 na hali widowiskowej OSiR w Świdnicy wystąpi Zespół „Mazowsze”. Szczegóły na plakacie.

Czytaj całość »
 
FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI
Rzecznik UG informuje...
17 września 2018

Gmina Świdnica INFODwubojem strzeleckim zakończyły się tegoroczne, sportowe zmagania sołectw, w ramach „Sportowych weekendy na wsi”. W ostatniej konkurencji oprócz drużyn sołeckich, wystartowali samorządowcy oraz partnerzy LZS w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ W GMINIE ŚWIDNICA
Z ostatniej chwili
14 września 2018

Gmina Świdnica INFOJak zapewniają organizatorzy z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej na starcie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w klasycznym biegu na orientację, planowanych na sobotę 22 września br. w Bystrzycy Górnej stanie blisko 400 zawodników. Dzień później „Nad Zalewem” w Złotym Lesie odbędzie drugi dzień mistrzostw.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA MISTRZOWSKA DYSCYPLINA SPORTOWA W GMINNYCH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH
Rzecznik UG informuje...
14 września 2018

Gmina Świdnica INFONie tylko triathlon, ale i biegi na orientację nie będą stanowiły problemu dla uczniów z gminnych placówek oświatowych. We wszystkich szkołach trwają właśnie bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Orientuj się”. Uczniowie zapoznają się z zasadami sportu, a wszyscy chętni wraz ze swoimi rodzinami będą mogli wystartować w imprezie towarzyszącej, która będzie miała miejsce już 22 września na stadionie w Bystrzycy Górnej.

Czytaj całość »
 
PRZESŁANIE POKOJU NA CMENTARZU WOJENNYM W ADEGEM
Rzecznik UG informuje...
14 września 2018

Gmina Świdnica INFOMiłosierny Boże prosimy Cię o dar Pokoju dla naszych Ojczyzn w całej Europie i świata. Aby już nigdy nie powtórzył się dramat wojny, w której brat zabija swego brata. Tymi słowami modlitwy, odczytanymi na cmentarzu wojennym w Adegem –Maldegem uczczono pamięć polskich, brytyjskich i kanadyjskich żołnierzy, poległych podczas II wojny światowej w walkach o Aalter (miejscowość pomiędzy Brugią a Gandawą).

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI SOŁECKIE W KOMOROWIE I MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
11 września 2018

Gmina Świdnica INFOZa nami kolejne parafialne święto plonów. W miniony weekend mieszkańcy Komorowa oraz Mokrzeszowa dziękowali za zebrane plony.

Czytaj całość »
 
UWAGA! PRÓBA OSZUSTWA
Rzecznik UG informuje...
10 września 2018

UWAGA!W związku z przygotowywaniem dokumentacji projektowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Lutomia Górna, Lutomia Dolna, Lutomia Mała, Stachowiczki informujemy, że Gmina Świdnica pozyskuje od mieszkańców uzgodnienia na lokalizację przyłączy i studni kanalizacyjnych oraz na przejście projektowanym rurociągiem przez działki prywatne.

Czytaj całość »
 
ZŁOTE GODY PAŃSTWA KOZAKIEWICZ
Rzecznik UG informuje...
10 września 2018

foto: Uczestnicy uroczystości odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w USC w ŚwidnicyW minioną sobotę, 8 września w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy 8 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie. W tym gronie swój jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowała para z gminy Świdnica, Państwo Janina i Tadeusz Kozakiewicz z Lutomi Górnej.

Czytaj całość »
 
CENTRUM SPORTOWO- REKREACYJNE W WITOSZOWIE DOLNYM ZAPRASZA
Rzecznik UG informuje...
07 września 2018

foto: Basen w Witoszowie DolnymSerdecznie zapraszamy już od 7 września br. na trzy dni oferty specjalnej w nowo powstałym basenie w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
NOWOCZESNY BASEN W GMINIE ŚWIDNICA Z MYŚLĄ O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA UCZNIÓW
Z ostatniej chwili
06 września 2018

Gmina Świdnica INFOW nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów  w gminie Świdnica  czeka wiele nowości. Jedną z nich jest możliwość korzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym. Chcemy, aby każde dziecko, które będzie kończyło szkołę podstawową w gminie Świdnica, umiało pływać. To jest nasz cel – podkreślała podczas uroczystego otwarcia obiektu, wójt Teresa Mazurek. Z nowoczesnego kompleksu sportowego, który tworzą: basen, hala sportowa, boisko wielofunkcyjne, korzystać będą uczniowie pierwszej w gminie i powiecie świdnickim klasy triathlonowej, a jednej z kilku w Polsce.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - Referent ds. kadrowo-płacowych
Rzecznik UG informuje...
05 września 2018

Gmina Świdnica INFOKIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWIDNICY OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE- Referent ds. kadrowo-płacowych. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat

Czytaj całość »
 
WŁADZE GMINY ŚWIDNICA URUCHOMIŁY TRZECIE GMINNE PRZEDSZKOLE
Z ostatniej chwili
04 września 2018

Gmina Świdnica INFOJestem przekonana, że w tym nowym, pięknym przedszkolu, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą czuli się wspaniale – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek. Jest też i dobra wiadomość dla rodziców. Dzięki realizacji unijnego projektu pn. „Małe Bystrzaki-równe szanse przedszkolaków w gminie Świdnica” w pierwszym roku działalności Przedszkola w Bystrzycy Dolnej rodzice nie będą ponosić kosztów. Jedynym wydatkiem będą opłaty za wyżywienie dziecka.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI SOŁECKIE W PSZENNIE I LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
04 września 2018

Gmina Świdnica INFOPiękna, ludowa tradycja dziękczynienia za zebrane plony kultywowana jest nie tylko podczas dożynek gminy Świdnica, ale i w sołectwach. W miniony weekend w Pszennie oraz Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej  rolnicy, sadownicy ogrodnicy, pszczelarze dziękowali za tegoroczne zbiory.  

Czytaj całość »
 
INWESTYCJA W EDUKACJĘ - TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ I ROZWÓJ GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
03 września 2018

Gmina Świdnica INFOInwestowanie w edukację najmłodszych mieszkańców gminy Świdnica, w ich wiedzę i umiejętności, jest najlepszym kapitałem, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości – podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Gminne uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego 2018/2019 odbyły się w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
DOŻYNKI GMINNE 2018
Rzecznik UG informuje...
26 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOUroczystą msza świętą dożynkową przed pałacem w Krzyżowej, rolnicy, sadownicy ogrodnicy, pszczelarze, władze gminy Świdnica wraz mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi dziękowali za tegoroczne plony. Wyrazem wdzięczności były pachnące bochny chleba i wieńce dożynkowe przyniesione przez 29 delegacji sołeckich z gminy Świdnica. Tegorocznym współgospodarzem dożynek gminnych było sołectwo Witoszów Dolny.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE DO KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
25 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica ma szczególne powody do uroczystego dziękczynienia za płody ziemi. To największa gmina rolnicza w powiecie świdnickim. I chociaż nie zawsze zdarzają się obfite zbiory, to jednak starannie pielęgnowana tradycja i umiejętność wspólnego świętowania dożynek ma znaczący wpływ na umacnianie i kształtowanie lokalnych społeczności. Starostami tegorocznych dożynek gminy Świdnica będą Aleksandra Prymuła i Jan Grabowski. Serdecznie zapraszamy do Krzyżowej w niedzielę, 26 sierpnia od godz. 13.00

Czytaj całość »
 
BLISKO 50 % DZIECI W GMINIE OBJĘTYCH DOBRYM STARTEM
Rzecznik UG informuje...
23 sierpnia 2018

Plakat projektu Dobry StartJak informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kolejne świadczenia dla 668 dzieci w łącznej kwocie 200,4 tys. zł. trafiły już na konta osób wnioskujących. Od samego początku trwania rządowego programu DOBRY START w gminie Świdnica wypłacono świadczenia w łącznej kwocie 303 tys. zł. dla 1010 dzieci.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica