spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  22 KwietniaImieniny obchodzą:  Łukasz, Teodor  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
6 MAJA RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ TZW. "KOPCIUCHÓW"
Wójt gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w ni...
UWAGA ROLNICY.WNIOSKI O PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNIE WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przypomina, że od 2021 r. nastąpiły bardzo ważne zmiany w zasadach składania przez rolników wniosków o płatności obsza...
ODPADY DO PSZOK PRZYJMOWANE SĄ PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU WIZYTY
W związku z trwającą pandemią koronawirusa przypominamy, że odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przyjmowane są po wcześniejszym telefonicznym (74 852 21 04) um&o...
W GMINIE ŚWIDNICA POWSTANĄ 2 SINGLE-TRACKI
Kochasz jazdę na rowerze, szukasz ciekawej dawki rowerowych emocji. Już niebawem nie trzeba będzie wyjeżdżać daleko poza teren naszego powiatu aby połączyć obcowanie z naturą i jazdą po single-trackac...
PUNKTY SZCZEPIEŃ W GMINIE ŚWIDNICA i GMINNY KOORDYNATOR W ZAKRESIE TRANSPORTU
Przypominamy, że na terenie gminy Świdnica szczepienia przeciwko COVID-19 prowadzą 2 przychodnie. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28, tel. 74 850 27...
WSZYSTKIE NUMERY ZWIĄZANE Z COVID-19 I SZCZEPIENIAMI W JEDNYM MIEJSCU
Od początku epidemii koronawirusa uruchomionych zostało kilka numerów telefonu, żeby uzyskanie niezbędnych informacji było jeszcze prostsze. Teraz zostały zebrane w jednym miejscu. W specjal...
NOWE ZASADY UBIEGANIA SIĘ O ŚWIADCZENIE 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na okres świadczeniowy 2021/2022 będzie można składać od 1 lutego wyłącznie drogą...
KORONAWIRUS WAŻNE INFORMACJE
Zauważasz u siebie pierwsze objawy? Miałeś kontakt z osobą zakażoną? Otrzymałeś pozytywny wynik testu? Dowiedz się, co powinieneś zrobić w zależności od sytuacji. ...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

6 MAJA RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE DOTUJĄCYM WYMIANĘ TZW. "KOPCIUCHÓW"
Z ostatniej chwili
21 kwietnia 2021

Dymiące kominyWójt gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
UCZEŃ SP W PSZENNIE LAUREATEM KONKURSU
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2021

Dyplom dla Stanisława Kudzi za udział w konkursie matematyczno-logicznym15 kwietnia został rozstrzygnięty ogólnopolski Konkurs Matematyczno – Informatyczny InstaLogik przeprowadzony pod honorowym patronatem Uniwersytetu Warszawskiego. Odbywał się on w trzech etapach od października 2020 roku  do marca 2021 r.

Czytaj całość »
 
RAJD Z GRATEM NA ŚWIĘTO FLAGI
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2021

Plakat informacyjny Rajd z Gratem w dniu 2 maja 2021. Początek o godz. 13.00 na boisku sportowym w Grodziszczu, następnie przejazd do Krzyżowej, Makowic, Bystrzycy Dolnej i Burkatowa.Już nie tylko konkurs „Moja Biało-Czerwona”, ale także retro „Spacer z Gratem” będzie atrakcją tegorocznym obchodów Dnia Flagi w gminie Świdnica. Do wspólnego świętowania zapraszają gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz sołectwa: Burkatów, Grodziszcze, Krzyżowa i Makowice.

Czytaj całość »
 
SPRAWDŹ GDZIE NIE BĘDZIE PRĄDU
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2021

Logotyp firmy Tauron DystrybujaFirma Tauron Dystrybucja na swoich stronach internetowych informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej. 21 kwietnia w godz. 9.00-16.00 brak zasilania dot. będzie nieruchomości położonych w Lutomi Górnej (dz.588/7, dz.1291/29, 26, 25, 24, 23, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 5, 6, dz.619/3, dz.1294/2) oraz w Komorowie (1 – 7, 33 – 52, dz. nr 64; 65/2). W kolejnych dniach przerwy w dostawach energii elektrycznej obejmą takie miejscowości jak Pszenno, Komorów, Miłochów, Boleścin i Bojanice.

Czytaj całość »
 
QUESTY TO POMYSŁ NA RODZINNE ODKRYWANIE TAJEMNIC GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2021

Wiatrak holenderski w GogołowieWraz z nastaniem wiosny zapraszamy do rodzinnego odkrywania tajemnic i pięknych widoków w gminie Świdnica za pomocą edukacyjnych gier terenowych. Questy łączą w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.

Czytaj całość »
 
NOWY KALENDARZ SZCZEPIEŃ
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2021

Harmonogram szczepień COVID-19 od 26 kwietnia 2021 z podziałem na poszczególne dni i roczniki urodzeńZgodnie z zapowiedzią pełnomocnika rządu ds. szczepień od poniedziałku 26 kwietnia ruszą zapisy na szczepienia dla roczników 1974-2003. Do 9 maja każdego dnia zapisywać się będą mogły kolejne roczniki.

Czytaj całość »
 
NOWE NR TEL. DO KONTAKTU Z URZĘDEM SKARBOWYM W ŚWIDNICY
Rzecznik UG informuje...
21 kwietnia 2021

Gmina Świdnica INFOZ dniem 30 kwietnia mija termin składania rocznych zeznań podatkowych. Jak informuje naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy, przed wizytą w urzędzie konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie (74 667 59 10 oraz 74 667 59 11). Jeżeli nie chcemy umawiać wizyty, dokumenty bez potwierdzenia można złożyć w specjalnie przygotowanej skrzynce, przy wejściu do na parterze budynku.

Czytaj całość »
 
TVN UWAGA Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Nagranie materiału informacyjnego dot. gminnych kopert życia Ekipa telewizyjna TVN UWWAGA odwiedziła dziś wójt Teresę Mazurek. Czego dotyczyła ta wizyta. Odpowiedź wkrótce  zachęcamy do śledzenia gminnej strony internetowej http://www.gmina.swidnica.pl oraz profilu na facebooku.

 
OSZUSTWA NA SPIS POWSZECHNY STOP MANIPULACJI  NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

STOP. Nie daj się oszukać.Oszustwa na spis powszechny1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Udział w spisie jest obowiązkowy zgodnie z ustawą o statystyce publicznej. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon poprzez infolinię spisową lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Każdy z obywateli musi zezwolić na udostępnienie części swoich danych osobowych. Problem w tym, że chęć na ich pozyskanie mają także osoby działające niezgodnie z prawem, a moment na oszustwa pod pozorem spisu powszechnego jest doskonały z punktu widzenia przestępców.

Czytaj całość »
 
SPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET I GRAJ O NAGRODY W LOTERII!
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Reklama loteria spis powszechny. Co można wygrać w NSP 2021?Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r.Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się przez Internet i weź udział w loterii.

Czytaj całość »
 
2 MAJA ŚWIĘTO FLAGI. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE MOJA BIAŁO-CZERWONA
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Plakat z zapowiedzią konkursu Moja Biało-CzerwonaJuż niedługo drugi maja, czyli Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Gmina Świdnica wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja BIAŁO-CZERWONA".

Czytaj całość »
 
W WIŚNIOWEJ POWSTANIE KŁADKA ŁĄCZĄCA SZLAKI ROWEROWE
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Wjazd do miejscowości WiśniowaPołączenie szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej  – to kolejna inwestycja, planowana do zrealizowania dzięki dofinansowaniu gmin górskich w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Czytaj całość »
 
SPORT POWRACA NA ORLIKI
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Info na temat powrotu sportu na boiska ORLIKCo najmniej do 25 kwietnia br., możliwa jest organizacja zajęć sportowych na obiektach otwartych. Zgodnie z nowym Rozporządzeniem w zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Organizator zobowiązany jest do zapewnienia dezynfekcji sprzętu sportowego, a uczestnicy do dezynfekcji rąk przed i po zajęciach. Między zajęciami niezbędna jest 15-minutowa przerwa tak, żeby poszczególne grupy nie spotykały się na obiekcie. W gminie Świdnica zapraszamy na ORLIK w Lutomi Górnej.

Czytaj całość »
 
MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ DRIVE-THRU W WAŁBRZYCHU GOTOWY
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Szczepienia drive-thru w WałbrzychuPierwszy mobilny punkt szczepień drive-thru w naszym regionie został oficjalnie otwarty i przyjmuje osoby chętne do zaszczepienia. Mieści się na terenie byłej zajezdni MPK przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu.

Czytaj całość »
 
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA SZLAKIEM GRANITU ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Rzecznik UG informuje...
20 kwietnia 2021

Baner LGD InfoLokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu zaprasza do konsultowania aktualizacji/zmian w Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność (LSR), która znajduje się poniżej. Zmiany w dokumencie i załączniku zostały dokonane poprzez wykreślenia oraz naniesienia w kolorze czerwonym (zmiany głownie wynikają z niewykorzystanych środków na jednym przedsięwzięciu i przeniesienie ich na inne).

Czytaj całość »
 
UWAGA ROLNICY.WNIOSKI O PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNIE WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET
Z ostatniej chwili
19 kwietnia 2021

Plakat informacyjny o płatnościach obszarowychAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przypomina, że od 2021 r. nastąpiły bardzo ważne zmiany w zasadach składania przez rolników wniosków o płatności obszarowe w 2021 r. Od bieżącego roku rolnicy nie składają już oświadczeń o braku zmian we wnioskach i że zachodzi z ich strony konieczność wypełnienia wniosków o płatności bezpośrednie jedynie za pomocą aplikacji eWniosekPlus, a więc drogą elektroniczną. Ponadto, nie są już dostarczane drogą pocztową do rolników spersonalizowane wnioski, a co miało miejsce jeszcze w latach poprzednich.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI ZNÓW OTWARTE. KONIEC Z DODATKOWYM ZASIŁKIEM OPIEKUŃCZYM
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2021

Gmina Świdnica INFOOd 19 kwietnia, 3 gminne przedszkola, a także 5 oddziałów przedszkolnych w trzech szkołach podstawowych, po trzech tygodniach przerwy, znów działają stacjonarnie.

Czytaj całość »
 
ZA NAMI PIERWSZY Z TRZECH KONCERTÓW ZIEMI ŚWIDNICKIEJ
Rzecznik UG informuje...
19 kwietnia 2021

Kościół parafilany w Lutomi DolnejKoncerty Ziemi Świdnickiej odbywają się od 2017 na terenie powiatu świdnickiego. W tym roku pierwszy z trzech wiosennych koncertów miał miejsce w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Lutomi Dolnej. Tym którzy nie mogli zobaczyć, lub chcieliby raz jeszcze posłuchać i zobaczyć duet skrzypcowy: Katarzyna Boniecka i Maksymilian Grzesiak gorąco zapraszamy na kanał youtube Fundacji Dobrej Muzyki.

Czytaj całość »
 
KRZYŻOWA WE WSPOMNIENIACH KAROLA JOŃCY. DZIŚ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OCHRONY ZABYTKÓW
Rzecznik UG informuje...
18 kwietnia 2021

Pałac w KrzyżowejDziś 18 kwietnia, Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji, za sprawą Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego przypominamy wspomnienia pana Karola Jońcy, jednego z pierwszych badaczy dziedzictwa Krzyżowej i inicjatorów rewitalizacji tego miejsca, który odbył swoją pierwszą podróż do Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
OD PONIEDZIAŁKU PONOWNIE OTWARTE ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA. UCZNIOWIE SZKÓŁ PODST. Z NAUKĄ ZDALNĄ
Rzecznik UG informuje...
16 kwietnia 2021

Nowe zasady placówki oświatoweOd najbliższego poniedziałku poza luzowaniem niektórych obostrzeń dot. uprawiania sportu na świeżym powietrzu, otwarte zostaną przedszkola i żłobki. Budowa tego ostatniego trwa od grudnia 2020 i z każdym tygodniem widać postęp prac. Od 19 kwietnia swoje drzwi dla przedszkolaków ponownie otworzą 3 gminne przedszkola. W Pszennie, Witoszowie Dolnym oraz w Bystrzycy Dolnej. To właśnie w tych 3 placówkach oświatowych, do 15 oddziałów uczęszcza 352 dzieci. Ponadto w 3 szkołach podstawowych funkcjonuje 5 oddziałów przedszkolnych dla kolejnych 97 dzieci.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2021 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica