spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  20 SierpniaImieniny obchodzą:  Bernard, Jan, Sobiesław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
6 WRZEŚNIA OTWARCIE BASENU
W nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów czeka wiele nowości. Jedną z nich będzie możliwość skorzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym. Jego uroczy...
NOWE ZASADY I HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od 22 sierpnia br. odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wystarczy tylko ...
OSTRZEŻENIE PRZED UPAŁAMI i BURZAMI Z GRADEM
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje, że od godziny 13:00 dnia 07.08.2018 do godziny 06:00 dnia 10.08.2018 obowiązuje ostrzeżenie o upale (2) 30-34 st. Celcjusza. 09.08.2018 prognozuje...
ZAPRASZAMY NA GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW
Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami, występy gminnych ze...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - REFERENT DS. KADROWO-PŁACOWYCH
Rzecznik UG informuje...
14 sierpnia 2018

Logo GOPS W ŚWIDNICYKIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWIDNICY OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: Referent ds. kadrowo-płacowych. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat.

Czytaj całość »
 
6 WRZEŚNIA OTWARCIE BASENU
Z ostatniej chwili
10 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOW nowym roku szkolnym 2018/2019 na uczniów czeka wiele nowości. Jedną z nich będzie możliwość skorzystania z zajęć wychowania fizycznego na przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym. Jego uroczyste otwarcie zaplanowane jest czwartek, 6 września br. Chcemy, aby każde dziecko, które będzie kończyło szkołę podstawową w gminie Świdnica, umiało pływać. To jest nasz cel – podkreśla wójt Teresa Mazurek. Uczniowie z wszystkich gminnych placówek oświatowych będą mieli zorganizowane dowozy na pływalnie w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
NOWE ZASADY I HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Z ostatniej chwili
10 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOWychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy, już od 22 sierpnia br. odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposób - spod domu. Wystarczy tylko ten fakt zgłosić telefonicznie. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nowymi zasadami i harmonogramem odbiorów.

Czytaj całość »
 
GMINA DBA O ZDROWY UŚMIECH
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOPo raz kolejny dla dzieci uczęszczających do 5 gminnych placówek oświatowych przeprowadzona zostanie bezpłatna profilaktyka stomatologiczna. Od września do grudnia 2018 r. skorzystają z niej uczniowie powyżej 8 roku życia, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczać będą do klas IV i VI. Tylko w tym roku władze gminy Świdnica przeznaczą na ten cel 40 tys. zł.

Czytaj całość »
 
DROGA GMINNA W BOLEŚCINIE Z NOWĄ NAWIERZCHNIĄ
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOZakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej w Boleścinie. Wymienione zostało 900 mb wyeksploatowanej nawierzchni asfaltowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 382 do granic terenów zabudowanych  w kierunku Makowic. Nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem pojawiła się również w rejonie osiedla, na fragmencie drogi prowadzącej w kierunku Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE Z GMINNYM DOFINANSOWANIEM
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOOd początku trwania programu dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, lub szczelnych zbiorników bezodpływowych na terenie gminy Świdnica przeznaczono ponad 2,7 mln zł. Tylko w tym roku kolejne 23 umowy z 4 sołectw: Miłochów, Niegoszów, Krzczonów i Niegoszów uzyskały dofinansowanie na łączną kwotę 300 tys. zł.

 

Czytaj całość »
 
MAŁE GRANTY DUŻA INTEGRACJA
Rzecznik UG informuje...
10 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFONie tylko duże, unijne fundusze na budowę, termomodernizację świetlic, ale i małe granty ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego mają realny wpływ na poprawę życia mieszkańców wsi i ich integrację. Przykładem na to jest rozstrzygnięcie XII edycji konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.  82 projekty, na łączną kwotę 1 977 788,00 zł. otrzymały dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej na zadania realizowane przez gminy w zakresie projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2018 roku. Wśród nich projekt gminy Świdnica na zakup wyposażenia do świetlicy w miejscowości Gogołów, z dofinansowaniem na poziomie 25 tys. zł.

Czytaj całość »
 
OSTRZEŻENIE PRZED UPAŁAMI i BURZAMI Z GRADEM
Z ostatniej chwili
09 sierpnia 2018

Logo IMGWIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje, że od godziny 13:00 dnia 07.08.2018 do godziny 06:00 dnia 10.08.2018 obowiązuje ostrzeżenie o upale (2) 30-34 st. Celcjusza. 09.08.2018 prognozuje się wystąpienie burz z gradem i opadem deszczu do 40mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Czytaj całość »
 
OGŁOSZENIE KONKURSU NA WYBÓR REALIZATORA PROGRAMU POLITYKI ZDROWOTNEJ W 2018 ROKU
Rzecznik UG informuje...
07 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOZarządzenie Wójta Gminy Świdnica w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej w 2018 roku pn. "Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Świdnica"... Pełny tekst ogłoszenia: Zarządzenie nr 79/2018 (PDF 9.3MB)

 
LGD SZLAKIEM GRANITU OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW
Rzecznik UG informuje...
07 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” działające na terenie gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Kostomłoty, Strzegom, Świdnica, Udanin i Żarów ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Limit dostępnych środków: 300 000 PLN (75 000 Euro)

Czytaj całość »
 
OSTRZEŻENIE PRZED UPAŁAMI 2 STOPNIA
Rzecznik UG informuje...
07 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje, że od godziny 12:00 dnia 07.08.2018 do godziny 06:00 dnia 10.08.2018 obowiązuje ostrzeżenie o upale (2). 10.08.2018 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
07 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFO14 sierpnia 2018 roku o godzinie 1200 w świetlicy w Słotwinie odbędzie się narada Sołtysów wraz z Przewodniczącymi Rad Sołeckich.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT
Rzecznik UG informuje...
03 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że w dniu 3 sierpnia Urząd Gminy Świdnica prowadzi obsługę klientów do godz. 14.00

 
OSTRZEŻENIE 2 STOPNIA PRZED UPAŁAMI
Rzecznik UG informuje...
02 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE WYPŁATY NA KONCIE. OD 1 SIERPNIA WNIOSKI MOŻNA RÓWNIEŻ SKŁADAĆ W FORMIE PAPIEROWEJ
Rzecznik UG informuje...
01 sierpnia 2018

Gmina Świdnica INFOPierwsze świadczenia dla 342 dzieci w łącznej kwocie 102,6 tys. zł trafiły w lipcu już na konta osób wnioskujących. Od 1 sierpnia br. wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „DOBRY START” można składać również w formie papierowej. Tylko w pierwszym dniu ich przyjęć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 63 takich podań.

Czytaj całość »
 
MAŁE BYSTRZAKI JUŻ 3 WRZEŚNIA ROZPOCZNĄ SWOJĄ PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOOd września w nowo tworzonym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej wystartuje unijny projekt pn. „Małe Bystrzaki - równe szanse przedszkolaków w Gminie Świdnica”. Do końca sierpnia 2019 r. na zajęcia edukacyjne, rozwój kompetencji, kursy i szkolenia - 64 dzieci i 5 nauczycieli będzie mogło wykorzystać unijną dotację w wysokości 666,6 tys. zł.

Czytaj całość »
 
STARTUJE KRZYŻOWA MUSIC 2018
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOSympozjum „1918”, we wtorek 14 sierpnia startuje kolejna edycja festiwalu Krzyżowa Music 2018. Koncert otwarcia zaplanowano na dzień 16 sierpnia na godz. 19.30 w sali koncertowej Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. W planie prób znajdzie się ponad 40 utworów muzyki kameralnej. Wśród nich J.S. Bach, Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, Claude Debussy, Wolfgang Amadeus Mozart.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW
Z ostatniej chwili
31 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOMisternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami, występy gminnych zespołów tanecznych i śpiewaczych oraz gwiazdy -  Tercetu Egzotycznego – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. 26 sierpnia o g. 13.00 w Krzyżowej rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, pszczelarze, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście dziękować będą za zebrane plony. Dożynki gminne - to najważniejsze wydarzenie kulturalne w gminie Świdnica, które każdego roku obfituje w wiele niespodzianek i atrakcji. Również i w tym roku ich nie zabraknie. Na wspólne dziękczynienie za zebrane plony i wspólne świętowanie serdecznie zapraszają Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, sołectwo Witoszów Dolny, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED UPAŁAMI
Rzecznik UG informuje...
30 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOIMGW prognozuje prognozują wystąpienie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Czytaj całość »
 
RUSZA ODBUDOWA DRÓG GMINNYCH W BOJANICACH
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2018

Gmina Świdnica INFOW maju br. blisko 18 mln zł. rządowej pomocy trafiło do 5 powiatów i 38 gmin województwa dolnośląskiego na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wśród nich był samorząd gmina Świdnica. Już niebawem ruszy odbudowa dróg gminnych w Bojanicach.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica