spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  4 SierpniaImieniny obchodzą:  Alfred, Dominik, Maria  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
OD 1 SIERPNIA GOPS PRZYJMUJE WNIOSKI W TRADYCYJNEJ FORMIE
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że od 1 sierpnia w siedzibie ośrodka można składać wnioski w tradycyjnej formie (w wersji papierowej ) o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i DOB...
MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA NA GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW
Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W niedzielę, 30 sierpnia o godz. 12.00 uroczystą mszą święta w kościele parafialnym pw. św. M...
NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW
Od lipca 2020 roku we wszystkich sołectwach gminy Świdnica obowiązują nowe harmonogramy wywozu odpadów. ...
WYMIANA WYSOKOEMISYJNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W BUDYNKACH I LOKALACH MIESZKALNYCH
Nabór wniosków o udzielenie grantów w projekcie pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracj...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

UWAGA - STANY OSTRZEGAWCZE NA DOLNOŚLĄSKICH RZEKACH
Rzecznik UG informuje...
04 sierpnia 2020

LOGO IMGWBiuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu informuje o możliwości wezbrań i przekroczeń stanów ostrzegawczych dolnośląskich wód. Ostrzeżenie jest 2 stopnia i obowiązuje do dnia dzisiejszego włącznie.

Czytaj całość »
 
1 SIERPNIA 76 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
29 lipca 2020

Gmina Świdnica INFO1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 odbędzie się wojewódzki trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego. Wyemitowanie sygnału akustycznego „Ogłoszenie alarmu” w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 
WAKACJE W GMINIE
Rzecznik UG informuje...
29 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOW gminie Świdnica nie ma czasu na nudę. Za nami pierwsze WAKACYJNE KINO NA LEŻAKACH i  spacery po gminie Świdnica z kijami nordic walking. Od 14 sierpnia mamy w planach kolejne odkrywanie malowniczych terenów gminy Świdnica. Już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia planujemy drugą odsłonę kina na leżakach połączoną tym razem ze sportowym miasteczkiem i warsztatami plastycznymi. W tym roku z powodu różnorodnych ograniczeń, m.in. pandemii koronawirusa nie wszystkie dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na koloniach. Dlatego w tym roku  postanowiliśmy zorganizować 2 turnusy sportowe i 1 artystyczny w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Ponadto w ramach współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty 12 uczniów wypoczywać będzie na koloniach w nadmorskiej miejscowości Pustkowo.

Czytaj całość »
 
WIECZOREM MOŻLIWE BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
28 lipca 2020

LOGO IMGWIMGW wydał ostrzeżenie I stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem dla woj. dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
DOBRY WYSTĘP ZAWODNIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI W TRIATHLONIE
Rzecznik UG informuje...
27 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOZa nami niezapomniane Mistrzostwa Polski w Triathlonie w Rawie Mazowieckiej, a przed nami, już 10 października Mistrzostwa Polski w duathlonie (bieg + rower + bieg). Tym razem trzeba będzie pojechać aż do Rumii.

Czytaj całość »
 
KONSULTACJE SPOŁECZNE  AKTUALIZACJA LSR
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOZapraszamy do konsultowania aktualizacji/zmian w Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność (LSR), która znajduje się na stronach Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”. Zmiany w dokumencie i załączniku zostały dokonane poprzez wykreślenia oraz naniesienia w kolorze czerwonym (zmiany głównie wynikają z przewalutowania z PLN na EURO).

Czytaj całość »
 
II WAKACYJNE KINO NA LEŻAKACH W BURKATOWIE
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOTo już druga odsłona WAKACYJNEGO KINA NA LEŻAKACH” w Burkatowie, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, we współpracy z gminą Świdnica, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, sołectwem Burkatów oraz GLKS Świdnica. 1 sierpnia zapraszamy na dwa seanse: bajkę dla dzieci LORAX o godz. 18.00 oraz na film „Narodziny Gwiazdy” o godz. 21.00. Mamy coś jeszcze, bezpłatne warsztaty dla dzieci oraz sportowe miasteczko GLKS.

Czytaj całość »
 
SPACERY PO GMINIE Z KIJKAMI NORDIC WALKING
Rzecznik UG informuje...
24 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOLutomia była miejscem drugiego spaceru z kijkami nordic walking️. Lato, słońce, pozytywna energia i trochę ruchu na świeżym powietrzu. Brawa dla wszystkich aktywnych! Z każdym kolejnym dniem grupa się rozrasta. W Komorowie „kikowali” nie tylko mieszkańcy swojego sołectwa, ale także goście, którzy w ten sposób poznają urokliwe zakątki malowniczej gminy Świdnica. Nie inaczej było w Witoszowie Dolnym. Wzrasta poziom endorfin, a zbędne kalorie maleją. Już dziś dołącz do grupy!

Czytaj całość »
 
OD 1 SIERPNIA GOPS PRZYJMUJE WNIOSKI W TRADYCYJNEJ FORMIE
Z ostatniej chwili
22 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że od 1 sierpnia w siedzibie ośrodka można składać wnioski w tradycyjnej formie (w wersji papierowej ) o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i DOBRY START 300+. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z kanałów elektronicznych, które dostępne są od 1 lipca br.

Czytaj całość »
 
BEZPŁATNE SPOTKANIA Z DORADCĄ TECHNICZNYM
Rzecznik UG informuje...
22 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOSzanowni Państwo. W ramach projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”  mają Państwo możliwość skorzystać bezpłatnie z usługi doradztwa technicznego.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2020

Gmina Świdnica INFO29 lipca o godzinie 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
PIERWSZE UMOWY NA WYMIANĘ PIECÓW PODPISANE
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOOd 20 lipca mieszkańcy gminy Świdnica przystąpili do podpisania pierwszych umów o dotacje na wymianę systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym. W tym roku pula środków w gminnym programie dotującym wymianę „kopciuchów” została zwiększona z 307,5 tys. zł. do poziomu 607,5 tys. zł. Oznacza to udzielenie w tym roku łącznie 86 dotacji.

Czytaj całość »
 
BYSTRZYCA GÓRNA WYSTARTOWAŁA. DZISIAJ CZAS NA LUTOMIĘ GÓRNĄ
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOSpacery po gminie Świdnica z kijami nordic walking to oferta Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji na tegoroczne lato, realizowana wspólnie z Gminnym Ludowym Klubem Sportowym.

Czytaj całość »
 
RODZINNIE SZLAKIEM PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2020

Gmina Świdnica INFODolnośląski Zespołu Parków Krajobrazowych zaprasza do udziału w akcji, której celem jest poznanie, odkrywanie różnorodności krajobrazowej, wartości historycznych, kulturowych i przyrodniczych parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego.

Czytaj całość »
 
8 MLD EURO Z UE NA FUNDUSZ SPRAWIEDLIWEJ TRANSFORMACJI
Rzecznik UG informuje...
21 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOPrezydent Wałbrzycha zaprasza na spotkanie do Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu w dniu 27 lipca o godzinie 10.30. Podczas spotkania zostaną przedstawione dotychczasowe ustalenia związane z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji oraz zakres działań wspieranych przez Fundusz. Celem spotkania jest włączenie wszystkich grup interesariuszy Aglomeracji Wałbrzyskiej w proces tworzenia Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji i projektów rozwojowych, stanowiących jego główny element.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOOd 21 lipca na odcinku Sobótka Zachodnia – Pszenno -Świdnica Przedmieście zostanie wznowiony ruch pociągów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj całość »
 
BON TURYSTYCZNY - W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOBon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł. Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu.

Czytaj całość »
 
SUKCES GMINNYCH TRIATHLONISTÓW
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2020

Gmina Świdnica INFODotychczasowe starty młodych triathlonistów GLKS-u Świdnica, uczniów klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, pozwalają snuć nadzieje na satysfakcjonujące rezultaty udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików. Szczególnie świadczy o tym udana rywalizacja w minioną niedzielę (19.07.2020r.), w mocno obsadzonych zawodach aquathlonowych we Wrocławiu, gdzie Jakub Kierul, po zaciętej walce na finiszu zajął drugie miejsce, Martyna Markiewicz uzyskała czwartą lokatę, a Adam Wróblewski był piąty.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOIMGW wydał ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
I INTEGRACYJNE SPOTKANIE KÓŁ GOSPODYŃ W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
20 lipca 2020

Gmina Świdnica INFOPomysłowe i gospodarne, tak w dużym skrócie można określić gospodynie z gminy Świdnica działające w 10 Kołach Gospodyń Wiejskich. W sobotę, 18 lipca w Burkatowie odbyło się ich pierwsze integracyjne spotkanie.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica