spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  23 MajaImieniny obchodzą:  Emilia, Iwona, Jan, Michał  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
APELUJEMY O ROZWAGĘ I OSTROŻNOŚĆ W KONTAKTACH Z OBCYMI OSOBAMI - UWAGA TO MOŻE BYĆ OSZUST!
Uwaga mieszkańcy gminy Świdnica! W związku z zakończonym naborem wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źr&oacut...
DBAMY O ZDROWIE POZNAJĄC UROKLIWE MIEJSCA W GMINIE ŚWIDNICA
Odciąża kręgosłup i stawy, pomaga schudnąć, zapobiega osteoporozie, trenuje mięśnie, reguluje ciśnienie krwi, poprawia samopoczucie, rozładowuje stres i napięcie. To jedne z wielu zalet chodzenia z ki...
CHCESZ POMÓC, MOŻESZ PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ FINANSOWĄ
Gmina Świdnica uruchomiła zbiórkę finansową na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym obywateli Ukrainy. Darowizny finansowe można przekazywać na wskazany numer rachunku bankowego 35 9575 0...
INFORMACJA DLA OBYWATELI UKRAINY UBIEGAJĄCYCH SIĘ O NADANIE NUMERU PESEL/PL-UKR
Obywatele Ukrainy, którzy ubiegają się o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie, będą mogli załatwić sprawę wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty. Г&...
CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
Przypominamy. Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku ma 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania. Od początku lipca ruszyła też Centralna Ewidencja E...
ZAPRASZAMY DO PUNKTU KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
Planujesz wymianę starego "kopciucha" na ekologiczne źródło ciepła, a może czeka cię termomodernizacja budynku. Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu "...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

UWAGA NA BURZE Z GRADEM
Rzecznik UG informuje...
20 maja 2022

Baner z napisem uwaga na burze z gradem ze znakiem !. Grafika przedstawiająca pojazd na mokrej nawierzchni na której są kule gradoweIMGW-PIB we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami z gradem dla powiatu świdnickiego.

Czytaj całość »
 
WROCŁAW - STOLICA DOLNEGO ŚLĄSKA NA MAPIE WYJAZDOWYCH WYCIECZEK W RAMACH "POZNAJ POLSKĘ"
Rzecznik UG informuje...
19 maja 2022

Uczestnicy wyjazdu we WrocławiuW poniedziałek, 16 maja, uczniowie klas Ia i IIa Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wyjechali na wycieczkę do Wrocławia, odwiedzając Muzeum Narodowe z Panoramą Racławicką oraz Hydropolis.

Czytaj całość »
 
PODRÓŻUJĄ I POZNAJĄ POLSKĘ
Rzecznik UG informuje...
19 maja 2022

Uczestnicy wyjazdu do WarszawyWarszawa, Toruń, Wrocław- te i wiele innych miast w Polsce odwiedzili uczniowie z gminnych placówek oświatowych. Wszystko za sprawą przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę” będącego częścią Polskiego Ładu. Na jego realizację do budżetu gminy trafiło ponad 120 tys. zł.

Czytaj całość »
 
FESTYN RODZINNY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
18 maja 2022

Plakat z zapowiedzią festynu rodzinnego w Pszennie28 maja od godz. 14.00 Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie zaprasza na Festyn Rodzinny. W programie m.in. prezentacje uczniów Talent Show, program edukacyjny Chefik opracowany przez inżynierów z Politechniki Wrocławskiej. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość »
 
WÓJT GMINY ODBYŁA KOLEJNE SPOTKANIE Z WŁODARZAMI WSI
Rzecznik UG informuje...
18 maja 2022

Uczestnicy narady sołysów w sali narad Urzędu GminyW dniu 18. maja w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbyła się narada sołtysów. Podczas spotkania kierownik Działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej, Katarzyna Miłkowska, opowiedziała o trwających i zaplanowanych do realizacji w najbliższym czasie inwestycjach.

 

Czytaj całość »
 
WYSTARTOWAŁ GMINNY KONKURS "EKO ZWIERZAK"
Rzecznik UG informuje...
18 maja 2022

Plakat z zapowiedzią konkursu EKO ZWIERZAK, w centralnej częsci dzik zrobiony z odpadów selektrywnychDo 31 maja można nadsyłać zgłoszenia w gminnym konkursie EKO ZWIERZAK. Konkurs realizowany jest w ramach działań edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, zwłaszcza w zakresie selektywnej zbiórki odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych. Na uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe.

Czytaj całość »
 
ZAWIADOMIENIE O SPOTKANIU DOT. ROZPOCZĘCIA PRAC GEODEZYJNYCH W KRZCZONOWIE
Rzecznik UG informuje...
18 maja 2022

Wycinem z mapy geodezyjnej Zawiadamia się, że w dniu 24 maja 2022 roku (tj. wtorek) o godz. 18.00 w świetlicy w Krzczonowie odbędzie się spotkanie informacyjne związane z rozpoczęciem prac geodezyjnych związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębu ewidencyjnego Krzczonów. Spotkanie odbędzie się z udziałem Geodety Powiatowego Pawła Kaśkowa, który udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów trybu postępowania związanego z modernizacją ewidencji gruntów i budynków.

Czytaj całość »
 
W SZKOLE W GRODZISZCZU ROZWIJAJĄ KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI Z WYKORZYSTANIEM DRUKAREK 3D
Rzecznik UG informuje...
18 maja 2022

Obserwujący uczniowie proces druku w drukarce 3D W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu uczniowie mają już możliwość praktycznego wykorzystania sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pod opieką  Magdaleny Sączawy udało się uczniom wykonać nasze pierwsze wydruki na drukarce 3D, wykorzystując przy tym możliwości platformy Skrimarket. Dodatkowo na zajęciach rozwijających z informatyki poznali zestawy kloców Lego Spike Prime. Udało nam się przygotować zestawy do pracy oraz przetestować działanie HUB, dostępnych czujników oraz wykonać pierwsze interatywne roboty  - mówi Magdalena Sączawa.

Czytaj całość »
 
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W UJEŻDŻANIU DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ ROLNICZYCH
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2022
Plakat z zapowiedzią zawodów w ujeżdzaniu dla młodzieży szkół rolniczych. W centralnej części jeździec na koniu w tle stadnina25 maja 2022r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie organizuje Ogólnopolskie Zawody w Ujeżdżeniu dla Młodzieży Szkół Rolniczych we współpracy ze Stadem Ogierów „Książ”. Celem wydarzenia jest prezentacja umiejętności jeździeckich uczniów szkół resortowych oraz nabycie nowych doświadczeń przez młodzież kształcącą się w zawodzie technik hodowca koni. Przedsięwzięcie otrzymało patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
17 MAJA RUSZAJĄ ROBOTY DROGOWE NA DRODZE POWIATOWEJ BYSTRZYCA GÓRNA-BOJANICE
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2022

Baner z wykrzyknikiem i napisem utrudnienia w ruchuGeneralny wykonawca remontu drogi powiatowej nr 2885D Bystrzyca Górna-Bojanice FIRMA EUROVIA POLSKA SA informuje, że od dnia 17 maja 2022 zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu, dla zadania objętego remontem (tj. od skrzyżowania w Bystrzycy Górnej przy sklepie „Biedronka” do skrzyżowania w Bojanicach przy sklepie spożywczym). Odcinek zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Objazd zostanie wyznaczony drogami powiatowymi 2877D Bojanice Świdnica oraz 2876D Świdnica – Bystrzyca Górna. 

 
PIĄTEK 13.TEGO Z PEWNOŚCIĄ JEST SZCZĘŚLIWY DLA PATRYCJI PIELECH, KTÓRA JEDZIE DO "MAZOWSZA"
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2022

Patrycja Pielech z wójt gminy Świdnica Teresą MazurekTalent już masz, a ja życzę Ci szczęścia i bardzo się cieszę z Twojego sukcesu – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas spotkania w Urzędzie Gminy z Patrycją Pielech. Mając tak utalentowaną mieszkankę Boleścina w naszej społeczności możemy z utęsknieniem czekać na koncert zespołu „Mazowsze” w naszej gminie z Twoim udziałem.

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2022

Narada sołysów w siedzibie Urzędu GminyNa środę, 18 maja o g. 11.00 w sali narad, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wyznaczyła termin narady sołtysów. Tematem spotkania będzie realizacja budżetu gminy na 2022, organizacja imprez gminnych w 2022 r oraz sprawy różne.

 
OD MAŁEGO UCZĄ SIĘ JAK BEZPIECZNIE ZACHOWYWAĆ SIĘ PODCZAS WAKACJI
Rzecznik UG informuje...
13 maja 2022

Dzieci w uniformach strażackichChoć do wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni to w Przedszkolu „Bajkowa Dolinka” i Żłobku Gminnym w Pszennie przedszkolaki i podopieczni otrzymują cenne wskazówki jak bezpiecznie spędzić letni wypoczynek.

Czytaj całość »
 
12 MAJA OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
Rzecznik UG informuje...
12 maja 2022

12 MAJA OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W tym wyjątkowym dniu wszystkim Paniom i Panom  wykonującym zawód pielęgniarki, pielęgniarza i położnej   składamy wyrazy szacunku za ogrom pracy na rzecz pacjentów  jaki wykonujecie każdego dnia. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz dużo zdrowia.  Niech każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi daje radość i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność pacjentów zawsze towarzyszy Wam w Waszej trudnej służbie.  Z najlepszymi życzeniami Teresa Mazurek Wójt Gminy Świdnica  Regina Adamska Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica W tym wyjątkowym dniu wszystkim Paniom i Panom wykonującym zawód pielęgniarki, pielęgniarza i położnej  składamy wyrazy szacunku za ogrom pracy na rzecz pacjentów  jaki wykonujecie każdego dnia.

Czytaj całość »
 
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI PRZEDŁUŻONY DO 31 MAJA
Rzecznik UG informuje...
11 maja 2022

Baner z zapowiedzi przedłużenia terminy w tle pola urpawne i maszyny rolnicze, wszystko w kolorze zieleniMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o przedłużeniu do 31 maja 2022 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego).

 
DO 100 TYS. EURO ROCZNIE NA TWORZENIE GRUP I ORGANIZACJI PRODUCENTÓW
Rzecznik UG informuje...
11 maja 2022

Uścisk dwóch dłoni na tle zbóżAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz jedenasty uruchomiła nabór wnioski o dofinasowanie na tworzenia grup producentów i organizacji producentów. O tę formę wsparcia, pochodzącą z budżetu PROW 2014-2020, można ubiegać się od 4 maja do 17 czerwca 2022 r. Maksymalny imit przyznawanych środków to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Czytaj całość »
 
EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z CZERNIAKIEM
Rzecznik UG informuje...
11 maja 2022

Dr Feliks Błaszczyk i dr Ewa Kilar12 maja obchodzić będziemy Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Lekarze onkolodzy ze świdnickiego szpitala „Latawiec”, dr Ewa Kilar i dr Feliks Błaszczyk zachęcają do regularnych badań i kontroli wszystkich znamion na ciele w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej skóry.

Czytaj całość »
 
WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
11 maja 2022

Na białym tłe Godło Polski poniżej podpis WOJEWODA DOLNOŚLĄSKIObwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego o wszczęciu postępowanie administracyjnego w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej dla zamierzenia budowlanego obejmującego:

Budowę linii kablowej 220 kV na terenie stacji elektroenergetycznej 400/220/110 kV Świebodzice w ramach zadania: „Budowa linii 400 kV Mikułowa - Świebodzice wraz z rozbudową stacji 400/220/110 kV Świebodzice i stacji 400/220/110 Mikułowa", przewidzianą do realizacji na działkach nr 840/48, nr 1184/1, nr 855/12, nr 839/15, nr 839/20, AM-3, obręb 0018 Mokrzeszów, jedn. ewiden. 021907_2 Świdnica.

Czytaj całość »
 
TRWA NABÓR DO IV EDYCJI PROGRAMU "WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE"
Rzecznik UG informuje...
10 maja 2022

Logotyp projektu Wzmocnij swoje otoczenie9 maja ruszył nabór do II tury IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie" (WSO), do którego mogą zgłaszać się samorządy, ich jednostki budżetowe np. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury, pomocy społecznej, sportu oraz organizacje pozarządowe. By ubiegać się o granty w wysokości do 20 tysięcy zł należy zgłosić projekty społeczne wprowadzające korzystne i długotrwałe zmiany w lokalnym otoczeniu. Rekrutacja trwa do 17 czerwca.

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA Z LOTU PTAKA
Rzecznik UG informuje...
10 maja 2022

Aleja czereśniowa w kierunku Krzyżwej, po lewej stronie pole obsiane rzepakamiKolor żółty to kolor słońca i złota. W gminie Świdnica blisko 25% gruntów ornych obsianych jest rzepakiem. Każdego dnia możemy obserwować jak zmienia się przyroda wokół nas, ale dopiero z lotu ptaka wygląda to jeszcze bardziej okazale. Dziś przypominamy ujęcia z drona wykonane w 2021 r.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2022 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica