spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  24 MarcaImieniny obchodzą:  Marek, Szymon  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
LIKWIDACJA ULGI GÓRSKIEJ W 4 MIEJSCOWOŚCIACH NA TERENIE GMINY ŚWIDNICA
Na wniosek Ministerstwa Rolnictwa Urząd Marszałkowski przeprowadził na terenie całego kraju badania dotyczące ilości gruntów rolnych położonych powyżej 350 m nad poziomem morza. Na ich podstaw...
RUSZA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Od 6 marca do 10 kwietnia na terenie 33 sołectw gminy Świdnica przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/A...
14 KWIETNIA WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY GMINY ŚWIDNICA
Na podstawie Postanowienia Nr 1/2019 Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Gminy Świdnica pana Piotra Jarosława Okoniew...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PRZEDSZKOLAKI WITAŁY WIOSNĘ
Rzecznik UG informuje...
22 marca 2019

Gmina Świdnica INFO21 marca... To właśnie ten dzień wprawia nas w niesamowity nastrój - tego dnia zaczyna się kalendarzowa wiosna. Jak co roku w gminnych przedszkolach ten dzień jest bardzo wesoły i kolorowy.

Czytaj całość »
 
GMINNI FINALIŚCI Z GRODZISZCZA I WITOSZOWA
Rzecznik UG informuje...
21 marca 2019

Gmina Świdnica INFOZnamy już laureatów powiatowych eliminacji 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które w tym roku odbyły się w Dobromierzu. Na 45 uczestników, , zakwalifikowanych we wcześniejszych eliminacjach gminnych i miejskich, 2 uczennice z gminy Świdnica zdobyły jedne z najlepszych wyników. To Julia Waligóra ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu oraz Aleksandra Paździora ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE
Rzecznik UG informuje...
20 marca 2019

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza wszystkich twórców oraz miłośników tradycji do wzięcia udziału w kiermaszu sztuki ludowej i kulinarnej Jarmark Wielkanocny 2019.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PLECIONKARSKIE
Rzecznik UG informuje...
20 marca 2019

Gmina Świdnica INFOGminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza dorosłych z dziećmi na warsztaty plecionkarskie, podczas których każdy uczestnik będzie mógł zapoznać się z jedną z najstarszych technik rzemiosła i samodzielnie wykonać koszyk lub podkładkę. Zajęcia odbędą się 30 marca w godz. 9.00-15.00 na świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym.

Czytaj całość »
 
PIKNIK WIOSENNY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
Rzecznik UG informuje...
20 marca 2019

Gmina Świdnica INFOW najbliższą sobotę, 23 marca sołtys i rada sołecka Bystrzycy Górnej serdecznie zapraszają na PIKNIK WIOSENNY. W programie liczne gry i zabawy rodzinne oraz smaczne przekąski. Start imprezy o godz. 13.00 na placu zabaw przy TRÓJKĄCIE POKOLEŃ. 

 
SENIORZY W GMINIE CHĘTNIE SIĘ SPOTYKAJĄ
Rzecznik UG informuje...
19 marca 2019

Gmina Świdnica INFOBez względu na porę roku, czy okolicznościowe święta. Seniorzy w gminie Świdnica chętnie się spotykają. Tym razem w Pogorzale, na uroczystości zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy oraz Radę Sołecka sołectwa Pogorzała.

Czytaj całość »
 
ZMARŁ WIESŁAW KILIAN
Rzecznik UG informuje...
18 marca 2019

Gmina Świdnica INFO15 marca 2019 r. zmarł Wiesław Kilian, senator VIII i IX kadencji, poseł na Sejm RP V i VI kadencji, zastępca przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek Komisji Obrony Narodowej. W Senacie VIII kadencji był członkiem tych 2 komisji oraz Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA SILNY WIATR
Rzecznik UG informuje...
15 marca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze.

Czytaj całość »
 
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...CZYLI XVII GIEŁDA EDUKACYJNA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
15 marca 2019

Gmina Świdnica INFOTo już XVII edycja Giełdy Edukacyjnej, której gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej. W trakcie giełdy lokalne szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne) przedstawiały aktualną ofertę edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Poprzez takie działania młodzież z 10 zaproszonych szkół podstawowych: gminy Świdnica, Jaworzyna Śląska i Marcinowice miała okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami  konkretnych szkół.  Łącznie w tym wydarzeniu uczestniczyło 497 przyszłych absolwentów.

Czytaj całość »
 
TURNIEJ SOŁECTW, CZYLI SPORTOWE WEEKENDY NA WSI
Rzecznik UG informuje...
14 marca 2019

Gmina Świdnica INFOTurniejem Kręgli Amatorskich w Wałbrzychu sołectwa gminy Świdnica zapoczątkowały tegoroczną edycję  „Sportowych Weekendów na Wsi”. Na kolejne spotkanie zapraszamy na halę sportową w Witoszowie Dolnym, w dniach 18-19 maja, gdzie odbędzie się turniej piłki siatkowej. Podsumowanie sportowych zmagań  zaplanowano w Pogorzale, 14 września. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania drużynom sołeckim.

Czytaj całość »
 
LIKWIDACJA ULGI GÓRSKIEJ W 4 MIEJSCOWOŚCIACH NA TERENIE GMINY ŚWIDNICA
Z ostatniej chwili
14 marca 2019

Gmina Świdnica INFONa wniosek Ministerstwa Rolnictwa Urząd Marszałkowski przeprowadził na terenie całego kraju badania dotyczące ilości gruntów rolnych położonych powyżej 350 m nad poziomem morza. Na ich podstawie i zgodnie z Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 4 miejscowości w gminie Świdnica nie osiągnęły wymaganego wskaźnika, w którym co najmniej 50 % użytków rolnych jest położonych powyżej 350 m nad poziomem morza. Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek podjęła działania w stosunku do Lutomi Górnej i Lubachowa o ponowne ustalenie wskaźników. Zdajemy sobie sprawę, że te ulgi powinny zostać. Nowe zmiany oznaczać będą iż rolnicy będą płacić wyższy podatek rolny – podkreśla wójt gminy.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ KOBIET W MOKRZESZOWIE
Rzecznik UG informuje...
14 marca 2019

Gmina Świdnica INFOChociaż oficjalne obchody z okazji Dnia Kobiet miały miejsce 8 marca, to organizatorzy spotkania w Mokrzeszowie postanowili jeszcze 10 marca zadbać o miłą atmosferę dla swoich pań. Przy kawie i pysznych, domowych wypiekach rozmawiano o zdrowych nawykach żywieniowych, korzystano z darmowych porad kosmetycznych, a przede wszystkim zadbano o wspólną integrację. Każda z przybyłych pań otrzymała kwiaty, a muzycznym akcentem tego spotkania był występ Zespołu Ludowo-Estradowego „Mokrzeszów” i La Chanson.

Czytaj całość »
 
PODWÓJNY SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH Z LUTOMI DOLNEJ
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2019

Gmina Świdnica INFOZdobyli czołowe miejsca w turnieju tenisa stołowego strefy wałbrzyskiej, awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Mowa o zawodnikach ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, których uczeń klasy VI Dominik Studnicki będzie reprezentować szkołę w turnieju ogólnopolskim.

Czytaj całość »
 
MŁODE AKROBATKI Z LUTOMI NAJLEPSZE W PRADZE
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2019

Gmina Świdnica INFOKolejny sukces utalentowanych akrobatek ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. 9 marca w czeskiej Pradze odbył się Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej, gdzie Karolina Kozieł, Amelia Cieślak i Roksana Niedziałkowska zdobyły złoty medal.

Czytaj całość »
 
ZNOWU ZŁOTO Z DRUŻYNÓWKI W TAEKWONDO
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2019

Gmina Świdnica INFOJest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej Maciej Dobrowolski wraz z klubowym kolegą Hubertem Jasinowskim wywalczyli dwa złote medale na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo.

Czytaj całość »
 
KOLEJNE ŚRODKI NA USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH
Rzecznik UG informuje...
13 marca 2019

Gmina Świdnica INFOBlisko 74 mln zł. otrzymają 33 gminy i powiaty w woj. dolnośląskim na odbudowę dróg gminnych, mostów i budynków użyteczności publicznej. Wśród nich jest gmina Świdnica. To kolejne środki, przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które pozwolą na remonty dróg gminnych w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
DZIEŃ SOŁTYSA W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
11 marca 2019

Gmina Świdnica INFOGmina Świdnica jest czwartą pod względem powierzchni gminą w woj. dolnośląskim. Może poszczycić się także największą liczbą włodarzy wsi w powiecie świdnickim. 11 marca, z okazji ogólnopolskiego Dnia Sołtysa życzenia płynęły do 33 pań i panów sołtysów w gminie Świdnica.

Czytaj całość »
 
ZŁOTE GODY PAŃSTWA WIĄCEK
Rzecznik UG informuje...
11 marca 2019

Gmina Świdnica INFOW sobotę, 9 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy 10 par odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie. W tym gronie jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowała para z gminy Świdnica, Państwo Zofia i Tadeusz Wiącek z Opoczki.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA-SILNY WIATR
Rzecznik UG informuje...
10 marca 2019

Gmina Świdnica INFOBiuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie 2 stopnia przed silnym wiatrem dla pow. świdnickiego, woj. dolnośląskie.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
09 marca 2019

Gmina Świdnica INFOBiuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica