spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  18 SierpniaImieniny obchodzą:  Bogusława, Bronisław, Helena, Ilona, Klara  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego ...
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE DO PSZENNA
To będzie święto całej gminy Świdnica, z jej 33 sołectwami. Dożynki to przede wszystkim święto rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy. To właśnie ten moment, aby z wdzięczn...
ZAPRASZAMY NA EKO TARGOWISKO DO PSZENNA
W każdą sobotę, w godz. 7.00-14.00, za wyjątkiem świąt ustawowych serdecznie zapraszamy do Pszenna na EKO TARGOWISKO. Pierwsi wystawcy pojawili się 29 czerwca. Dla kupujących organizatorzy zadbali o...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

PIKNIK RODZINNY W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
16 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFO15 sierpnia na dziedzińcu Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbył się PIKNIK RODZINNY, na który organizatorzy zaprosili mieszkańców Krzyżowej oraz okolicznych miejscowości. Na uczestników czekało wiele atrakcji, które pozwoliły ciekawie spędzić popołudnie, a dla Fundacji była to okazja, aby lokalnej społeczności przypomnieć o 30 leciu tego wyjątkowego miejsca spotkań.           

Czytaj całość »
 
ZMIANA GODZIN PRZYJMOWANIA ODPADÓW
Rzecznik UG informuje...
16 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOZakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. w Świdnicy przy ul. Metalowców 4 informuje o zmianie godzin przyjmowania odpadów na Punkie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w dniach: 16 sierpień (piątek) – od 7:00 do 16:00 i 17 sierpień (sobota) – od 7:00 do 12:00.

 
LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA SZLAKIEM GRANITU INFORMUJE
Rzecznik UG informuje...
16 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że na stronie internetowej www.lgd-szlakiemgranitu.pl Lokalnej Grupy Działania Szlakiem Granitu ukazały się ogłoszenia o naborze wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej. Ponadto 27 sierpnia o godz. 16.00 w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu Przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i rozliczania projektów oraz dokumentowania i wizualizacji projektów. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
Rzecznik UG informuje...
15 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFO15 sierpnia, to dzień polskich sił zbrojnych. Święto ustanowiono na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Bitwa ta, nazywana także "Cudem nad Wisłą". W katedrze świdnickiej odbyła się uroczysta  Msza Święta, której przewodniczył ks. ks. Tadeusz Foryś. Pod Pomnikiem Zwycięstwa  na Placu Grunwaldzkim kwiaty składali parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, samorządowcy z powiatu, miasta i gminy  Świdnicy oraz członkowie stowarzyszeń.  

Czytaj całość »
 
NOWI DELEGACI DO IZB ROLNICZYCH SPOTKALI SIĘ Z SOŁTYSAMI
Rzecznik UG informuje...
14 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFONowi delegaci do Izb Rolniczych, Mariusz Hydzik oraz Dariusz Szczepanik odbyli spotkanie z włodarzami wsi, podczas kolejnej w tym roku narady sołtysów.

Czytaj całość »
 
NASI SENIORZY NIE ZWALNIAJĄ TEMPA
Rzecznik UG informuje...
08 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOGimnastyka ciała, zajęcia ze zdrowego żywienia, spotkania z policjantami, warsztaty kulinarne to tylko część tego, co w ostatnich dniach działo się w Klubie ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej.

Czytaj całość »
 
PIKNIK RODZINNY W KRZYŻOWEJ
Rzecznik UG informuje...
07 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFO15 sierpnia o godz. 15.00 Nieformalna Grupa Pojednani, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy zapraszają na PIKNIK RODZINNY do Krzyżowej.

Czytaj całość »
 
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
Z ostatniej chwili
05 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOW dniach od 4 września do 11  października na terenie gminy Świdnica odbędzie się kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, dywany, wykładziny, wanny itp.) i zużytego sprzętu RTV/AGD, (radia telewizory, monitory, lodówki, pralki, odkurzacze itp.). Odpady wielkogabarytowe będą odbierane wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym zgłoszeniu adresu odbioru do Urzędu Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
TRWA PRZEBUDOWA PRZEDSZKOLA W WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
02 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOTrwają prace przy „Przebudowie budynku oświaty dla potrzeb przedszkola gminnego w Witoszowie Dolnym 59”. Wymierną korzyścią będą nie tylko oszczędności na kosztach ogrzewania oraz poprawa warunków edukacyjnych i sanitarnych, ale przede wszystkim utworzenie kolejnego oddziału przedszkolnego dla 25 nowych dzieci.

Czytaj całość »
 
ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE DO PSZENNA
Z ostatniej chwili
02 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOTo będzie święto całej gminy Świdnica, z jej 33 sołectwami. Dożynki to przede wszystkim święto rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica. Tegoroczne Święto Plonów Gminy Świdnica odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia, a ich współgospodarzem będzie sołectwo Pszenno.

Czytaj całość »
 
OD 1 SIERPNIA WNIOSKI NA 500+, 300+, ŚWIADCZENIA RODZINNE, ALIMENTACYJNE RÓWNIEŻ PAPIEROWO
Rzecznik UG informuje...
02 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOOd czwartku, 1 sierpnia również w formie papierowej Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”, wnioski na świadczenia 300 PLUS - czyli rządowego programu DOBRY START, wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2019/2020 oraz wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Warto się pospieszyć, bo im wcześniej zostanie prawidłowo wypełniony i złożony wniosek, tym szybciej zostaną przekazane pieniądze na konto. Tylko w pierwszym dniu przyjęć w tradycyjnej formie odnotowaliśmy wpływ 155 wniosków – informuje Dorota Waliszak, kierownik GOPS w Świdnicy.

Czytaj całość »
 
NOWI DELEGACI DO RAD POWIATOWYCH DOLNOŚLĄSKIEJ IZBY ROLNICZEJ
Rzecznik UG informuje...
02 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOMariusz Stanisław Hydzik oraz Dariusz Sylwester Szczepanik zostali delegatami do Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Czytaj całość »
 
SENTYMENTALNA PODRÓŻ MIESZKAŃCÓW LAMPERTHEIM
Rzecznik UG informuje...
02 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFOOstatni raz w Olszanach (pow. świdnicki) był w latach osiemdziesiątych XX wieku. Przez wiele lat wspólnie z żoną utrzymywali przyjacielskie kontakty z obecnymi właścicielami domu w jego rodzinnej miejscowości.  Po latach w sentymentalną podróż postanowił zabrać nie tylko swoją córkę, ale i wnuki. Państwo Rosemarie i Frank-R. Kirschner postanowili złożyć wizytę w Urzędzie Gminy, bowiem od 45 lat są mieszkańcami Lampertheim, miasta partnerskiego gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO-PAMIĘTAMY
Rzecznik UG informuje...
01 sierpnia 2019

Gmina Świdnica INFO1 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się wojewódzki trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego. Wyemitowanie sygnału akustycznego „Ogłoszenie alarmu” w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 
SGPK INFORMUJE - ODCZYTY WODOMIERZY W VIII
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOŚwidnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. informuje, że w VIII/2019 r. odczyty wodomierzy odbędą się według następującego harmonogramu:

Czytaj całość »
 
NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2019

Gmina Świdnica INFO14 sierpnia 2019 roku o godzinie 1100 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
LGD SZLAKIEM GRANITU ZAPRASZA NA SZKOLENIE
Rzecznik UG informuje...
31 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW związku z planowanymi naborami wniosków o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Szlakiem Granitu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie z zakresu Przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i rozliczania projektów oraz dokumentowania i wizualizacji projektów.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA PRZED BURZAMI
Rzecznik UG informuje...
30 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOIMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem pierwszego stopnia.

Czytaj całość »
 
ZOSTAŃ INTERNETOWYM SENIOREM
Rzecznik UG informuje...
30 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOFundacja Partycypacji Społecznej realizuje projekt E-Senior dofinansowany z Funduszy Europejskich dedykowany seniorom. Celem Projektu jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Efektem realizacji Projektu ma być włączenie Seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu.

Czytaj całość »
 
KRZYŻOWA MUSIC 2019
Rzecznik UG informuje...
30 lipca 2019

Gmina Świdnica INFOW dniach od 18 sierpnia do 1 września 2019 roku odbędą się mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu, pod nazwą Krzyżowa-Music. Po raz kolejny światowej sławy muzycy oraz obiecujące talenty muzyki klasycznej pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner spotkają się na wspólnie muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Owoce swojej współpracy Seniorzy i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas koncertów odbywających się na Dolnym Śląsku.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2019 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica