spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  18 StyczniaImieniny obchodzą:  Bogumił, Krystyna, Małgorzata, Piotr  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Agencja Nieruchomości Rolnych
Ludowe Zespoły Sportowe
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Wydział Funduszy Europ. i Polityki Region.
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Baza firm i instytucji INFO-NET
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
IMGW OSTRZEGA
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: silnym wiatrem(2), zawiejami/zamieciami śnieżnymi(2) i intensywnymi opadami śniegu(1). ...
PUNKTY ŚWIETLNE W GMINIE ŚWIDNICA
28 nowych punktów świetlnych zostało zamontowanych w 7 sołectwach gminy Świdnica. Ich łączny koszt wyniósł blisko 130 tys. zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych. ...
KOLEJNA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w Mokrzeszowie. Prace trwały od 13 września do 12 grudnia 2017 roku. ...
GŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM -MICHAŁA KOPACZEWSKIEGO
W plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najpopularniejszego Dzielnicowego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 26 funkcjonariuszy. W tym prestiżowym gronie jest dzielnicowy Posterunku Poli...
NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Od 1 stycznia 2018 obowiązywać będą: nowe opłaty za gospodarowanie odpadami oraz harmonogramy ich odbioru. Zachęcamy mieszkańców do szczegółowego zapoznania się. Jednocześnie informujem...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

NARADA SOŁTYSÓW
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!24 stycznia o godzinie 1100  w sali narad  Urzędu Gminy Świdnica odbędzie się pierwsza w tym roku narada sołtysów.

Czytaj całość »
 
FERIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ ORAZ WITOSZOWIE DOLNYM
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

foto: W Parku Wodnym AQUARIUSOprócz oferty na zimowy wypoczynek, przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, GOPS i GLKS, wiele atrakcji mają do zaoferowania także gminne placówki oświatowe.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Z ostatniej chwili
18 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed: silnym wiatrem(2), zawiejami/zamieciami śnieżnymi(2) i intensywnymi opadami śniegu(1).

Czytaj całość »
 
SZKOŁA PODSTAWOWA Z LUTOMI DOLNEJ W POSZUKIWANIU ZIMY
Rzecznik UG informuje...
18 stycznia 2018

foto: Zimowa wyprawa dzieci za Szkoły Podstawowej w Lutomi DolnejPiękne widoki, dobra zabawa oraz ciepła herbata w termosie towarzyszyły grupie 31 uczestników pieszej wyprawy z Przełęczy Woliborskiej na Przełęcz Jugowską. ,,W poszukiwaniu zimy” - to hasło wycieczki Koła Turystycznego ,,To tu, to tam” ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Czytaj całość »
 
ZIMOWISKO W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W LUBACHOWIE
Rzecznik UG informuje...
17 stycznia 2018

foto: Uczniowie z Grodziszcza podczas zimowiska w LubachowieBrak śniegu nie stanowi przeszkody dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, które pierwszy tydzień ferii spędzają w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Czytaj całość »
 
IMGW OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach osiągających prędkość do 80 km/h,  miejscami, powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Silny wiatr 85%, Zawieje/zamiecie śnieżne 85%.Obszar: Sudety i Przedgórze Sudeckie. Ważność: od godz. 00:00 dnia 16.01.2018 do godz. 09:00 dnia 16.01.2018.

 
TRWAJĄ NOWOROCZNE SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW SOŁECTW
Rzecznik UG informuje...
15 stycznia 2018

foto: Przedstawiciele władz gminy Świdnica na spotkaniu noworocznym z Seniorami z PszennaNoworoczne spotkania seniorów i mieszkańców sołectw mają w gminie Świdnica bogatą tradycję. W miniony weekend odbyły się m.in. w Lubachowie i Pszennie. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli licznie sami mieszkańcy, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
PUNKTY ŚWIETLNE W GMINIE ŚWIDNICA
Z ostatniej chwili
12 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!28 nowych punktów świetlnych zostało zamontowanych w 7 sołectwach gminy Świdnica. Ich łączny koszt wyniósł blisko 130 tys. zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych.

Czytaj całość »
 
KOLEJNA DROGA W GMINIE ŚWIDNICA
Z ostatniej chwili
11 stycznia 2018

foto: Droga w MokrzeszowieZakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej wewnętrznej w Mokrzeszowie. Prace trwały od 13 września do 12 grudnia 2017 roku.

Czytaj całość »
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE Z KOMBATANTAMI
Rzecznik UG informuje...
11 stycznia 2018

foto: Spotkanie opłatkowe samorządowców z KombatantamiKolejny raz samorządowcy z terenu powiatu, miasta i gminy spotkali się z członkami Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej na wspólnej uroczystości opłatkowej, która miała miejsce w Sali „Hotelu Pod Wierzbą”.

Czytaj całość »
 
GŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO W WOJ. DOLNOŚLĄSKIM -MICHAŁA KOPACZEWSKIEGO
Z ostatniej chwili
09 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!W plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najpopularniejszego Dzielnicowego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 26 funkcjonariuszy. W tym prestiżowym gronie jest dzielnicowy Posterunku Policji w Słotwinie (gmina Świdnica), Michał Kopaczewski. Dzielnicowy gminy Świdnica zdobył największą liczbę głosów spośród wszystkich dzielnicowych w naszym regionie i będzie reprezentować powiat świdnicki w II etapie plebiscytu Gazety Wrocławskiej.

 

Czytaj całość »
 
FERIE NA SPORTOWO W GMINIE ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2018

foto: Ferie na sportowo- Mecz piłki halowej na hali sportowej w Witoszowie DolnymJak dzieci i młodzież z gminy Świdnica będą spędzać ferie zimowe? Oczywiście, że na sportowo. Bogatą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży wypoczywającej w miejscu swojego zamieszkania przygotowały w tym roku gminne jednostki organizacyjne: GZO, GOKSiR i GOPS. Do organizacji zimowego wypoczynku włączył się także Gminny Ludowy Klub Sportowy.

Czytaj całość »
 
SKORO ZIMA TO I ZIMOWISKO
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2018

foto: Szkolne Schronisko Młodzeżowe w Lubachowie - sceneria zimowaTo już 5 edycja zimowiska w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, zorganizowana ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tym razem placówka w Lubachowie gościć będzie ponad 60 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Grodziszcza oraz z Pszenna.

Czytaj całość »
 
NOWOROCZNE SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW GMINY
Rzecznik UG informuje...
08 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Grodziszcze, Lutomia Dolna, Boleścin – to w tych sołectwach w miniony weekend odbyły się noworoczne spotkania. Zawsze gromadzą one licznie przybyłych mieszkańców gminy Świdnica, zyskują nową oprawę choreograficzną, a czasem są okazją do zaprezentowania nowych talentów. Na zaproszenie rad sołeckich i sołtysów wsi we wspólnym kolędowaniu udział wzięła wójt Teresa Mazurek.

Czytaj całość »
 
REGULACJA ROWU KOTARBA W MOKRZESZOWIE ZAKOŃCZONA
Rzecznik UG informuje...
05 stycznia 2018

foto: Potok KotarbaZakończyły się prace związane z regulacją potoku Kotarba w Mokrzeszowie. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 766 tys. zł., z czego 613,4 tys. zł pochodziło z dotacji budżetu państwa, w ramach rządowej pomocy na usuwanie skutków powodzi.

Czytaj całość »
 
TABLICE INTERAKTYWNE W GMINNYCH SZKOŁACH
Rzecznik UG informuje...
05 stycznia 2018

foto: Zajecia lekcyjne - tablica interaktywnaUczniowie z wszystkich gminnych placówek oświatowych mogą w pełni korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, które trafiły do 6 szkół podstawowych.

Czytaj całość »
 
WZROSŁA LICZBA MIESZKAŃCÓW GMINY ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
05 stycznia 2018

I Love Gmina ŚwidnicaLiczba mieszkańców na terenie Gminy Świdnica wzrosła w 2017 roku o 54 nowych (stałych) mieszkańców. Według danych biura meldunkowego Urzędu Gminy Świdnica, pod koniec zeszłego roku łączna liczba mieszkańców wyniosła 16775 osób (8510 kobiet i 8265 mężczyzn). Dla porównania z rokiem 2016 – liczba kobiet wzrosła o 26, a mężczyzn o 28 osoby.

Czytaj całość »
 
2 MIEJSCE GMINY ŚWIDNICA PODCZAS XVIII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS-u
Rzecznik UG informuje...
04 stycznia 2018

foto: Przedstawiciele zwycięzkich gmin podczas wręczenia nagródPodczas podsumowania XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS-u – Mieszkańców wsi i miast, które miało miejsce 15 grudnia w Gaju Oławskim, Gmina Świdnica zajęła 2 miejsce. Jest to niewątpliwy sukces ponieważ aż 92 gminy walczyły o miejsca na podium.

Czytaj całość »
 
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Rzecznik UG informuje...
01 stycznia 2018

Gmina Świdnica - NEWS!Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Gminy Świdnica.
Życzę by nowe dni 2018 roku były owocnym czasem spełnienia dobrych planów i zamierzeń. Niech Nowy Rok przyniesie to, co najcenniejsze: dobre zdrowie, miłość najbliższych, wzajemną życzliwość. Szczęśliwego Nowego Roku! Z najlepszymi życzeniami Teresa Mazurek Wójt Gminy Świdnica.

 
GMINNE GOSPODYNIE NAJLEPSZE W TOP 5 RADIA WROCŁAW
Rzecznik UG informuje...
30 grudnia 2017

Gmina Świdnica - NEWS!Zakończył sie plebiscyt Dolnośląskich Kół Gospodyń Wiejskich TOP 5 RADIA WROCŁAW. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Koło Gospodyń Wiejkich z Lutomi Dolnej zdobyło I miejsce.

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2018 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica