spacer
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileWtorek,  26 MajaImieniny obchodzą:  Filip, Paulina, Wilhelmina  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Z OSTATNIEJ CHWILI...
KONKURS EKOLOGICZNY "EKO-ZABAWKA"
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „EKO-ZABAWKA”. Zapraszamy dzieci małe i duże. Należy własnoręcznie wykonać eko-zabawkę z ...
OBIEKTY SPORTOWE W GMINIE ŚWIDNICA - OTWARTE
Z dniem 11 maja został otwarty kompleks boisk ORLIK w Lutomi Górnej. Od 18 maja swoją działalność wznowiło centrum sportowo-rekreacyjne w Witoszowie Dolnym, ale tylko w zakresie hali sportowej....
28 MAJA RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE WYMIANY PIECÓW
Wójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w ni...
PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE WZNAWIAJĄ SWOJĄ DZIAŁALNOSĆ
W związku z zapowiedzianą od 11 maja gotowością do przyjęcia dzieci na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w prowadzonych przez Gminę Świdnica przedszkolach i szkolnych oddziałach przedszkolnych, trwają p...
OGŁOSZENIE - NOWE ZASADY OBSŁUGI W URZĘDZIE GMINY
Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz....
WAŻNA INFORMACJA DLA SKŁADAJĄCYCH DEKLARACJE.ROZLICZAJĄC PIT W GM. ŚWIDNICA WPŁYWASZ NA JEJ ROZWÓJ
Przy rozliczaniu rocznego zeznania podatkowego za 2019 rok pamiętajmy, że każdy z nas ma realny wpływ na poprawę jakości życia w swojej gminie. Wystarczy tylko w deklaracji PIT wpisać GMINĘ ŚWIDNICA j...
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
To pierwsza w Polsce platforma, która w ciekawy i angażujący sposób opowiada o budżetach gmin. NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE? To także jedno z wielu pytań które często pada w rozmowach...
KOMUNIKAT W SPRAWIE OCHRONY PRZED KORONAWIRUSEM
W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się d...
Gmina Świdnica arrow Aktualności

WIADOMOŚCI GMINNE

WYJĄTKOWY KONCERT ŚPIEWAMY DLA SUPER MAMY JUŻ DZIŚ O GODZ. 19 NA FANPAGE GOKSIR
Rzecznik UG informuje...
26 maj 2020

Gmina Świdnica INFOWójt Gminy Świdnica, Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z przyjaciółmi zapraszają na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Mamy.

Czytaj całość »
 
KONKURS EKOLOGICZNY "EKO-ZABAWKA"
Z ostatniej chwili
26 maj 2020

Gmina Świdnica INFOW związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym „EKO-ZABAWKA”. Zapraszamy dzieci małe i duże. Należy własnoręcznie wykonać eko-zabawkę z odpadów znalezionych w domu, zrobić zdjęcie i wysłać wraz ze zgodą na adres do 31 maja 2020 roku do godz. 24.00. Rozstrzygnięcie konkursu 1 czerwca 2020 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy Świdnica i FB. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

Czytaj całość »
 
ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY MPK ŚWIDNICA
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2020

Gmina Świdnica INFOUrząd Miejski w Świdnicy informuje, że z dniem 23.05.2020 (tj. sobota) nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Czytaj całość »
 
DARMOWE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W RAMACH GRUP WSPARCIA RÓWNOWAŻNIA
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2020

Gmina Świdnica INFOFundacja ADRA Polska, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lękowi wywołanemu pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Czytaj całość »
 
ARIMR: MODERNIZACJA (OBSZAR D) I RESTRUKTURYZACJA MAŁYCH GOSPODARSTW DO 30 CZERWCA
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2020

Gmina Świdnica INFOO miesiąc, do 30 czerwca 2020 r., został wydłużony termin składania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D i „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Pierwotnie nabór wniosków ogłoszony był do 29 maja.

Czytaj całość »
 
DOPŁATY 2020: OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ MIJA 8 CZERWCA
Rzecznik UG informuje...
21 maj 2020

Gmina Świdnica INFORolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca. To efekt wejścia w życie znowelizowanej ustawy o COVID-19, która przywraca bieg terminów.

Czytaj całość »
 
OBIEKTY SPORTOWE W GMINIE ŚWIDNICA - OTWARTE
Z ostatniej chwili
21 maj 2020

Gmina Świdnica INFOZ dniem 11 maja został otwarty kompleks boisk ORLIK w Lutomi Górnej. Od 18 maja swoją działalność wznowiło centrum sportowo-rekreacyjne w Witoszowie Dolnym, ale tylko w zakresie hali sportowej. Natomiast od 19 maja zostały ponownie otwarte wszystkie boiska sportowe na terenie gminy Świdnica. Informujemy, że korzystanie z infrastruktury sportowej w dalszym ciągu wiąże się z pewnymi ograniczeniami.

Czytaj całość »
 
XXIII NADZWYCZAJNA SESJA RADY GMINY
Rzecznik UG informuje...
19 maj 2020

Gmina Świdnica INFOPrzewodnicząca Rady Gminy Świdnica zaprasza na XXIII NADZWYCZAJNĄ SESJĘ RADY GMINY ŚWIDNICA w dniu 20.05.2020 r. o godz. 12.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica.

Czytaj całość »
 
28 MAJA RUSZA NABÓR WNIOSKÓW W GMINNYM PROGRAMIE WYMIANY PIECÓW
Z ostatniej chwili
18 maj 2020

Gmina Świdnica INFOWójt Gminy Świdnica ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie gminy Świdnica. WNIOSKI O UDZIELENIE DOTACJI NA OBOWIĄZUJĄCYM DRUKU (Z 2020 ROKU) NALEŻY SKŁADAĆ OD 28 MAJA DO 4 CZERWCA 2020 R., W PUNKCIE INFORMACYJNYM URZĘDU GMINY ŚWIDNICA STANOWISKO NR 100.

Czytaj całość »
 
POLICJA OSTRZEGA
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2020

Gmina Świdnica INFOPolicja ostrzega - nie daj się oszukać na wnuczka i na policjanta. Sprawdzaj każdą niepokojącą informację, zadzwoń do rodziny, przyjaciół, a w przypadku wątpliwości powiadom policję pod numerem alarmowym 112.

Czytaj całość »
 
100. ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2020

Gmina Świdnica INFO18 maja przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Gmina Świdnica ma szczególne powody do uroczystego świętowania tego wydarzenia, bowiem Szkole Podstawowej w Grodziszczu patronuje wielki nasz Polak, Jan Paweł II. W najbliższy poniedziałek, o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Grodziszczu zostanie odprawiona msza święta w intencji o Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej w Grodziszczu z racji urodzin Patrona tej szkoły.

 

Czytaj całość »
 
100. ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II- PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRODZISZCZU
Rzecznik UG informuje...
17 maj 2020

Gmina Świdnica INFO18 maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II- Patrona Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, jednego z najbardziej rozpoznawanych na świecie Polaków, osoby pełnej charyzmy, kogoś, kto nie bał się mówić o trudnych rzeczach, a jednocześnie był pokornym, zwykłym człowiekiem.

Czytaj całość »
 
EKO TARGOWISKO W PSZENNIE ZAPRASZA W KAŻDĄ SOBOTĘ
Rzecznik UG informuje...
15 maj 2020

Gmina Świdnica INFOJuż jutro, od godz. 8.00 zapraszamy do Pszenna. Z każdym tygodniem kolejni wystawcy odwiedzają EKO TARGOWISKO oferując zdrowe i smaczne produkty. Wszystko z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa.

Czytaj całość »
 
GMINNE WODOCIĄGI WZNAWIAJĄ OBSŁUGĘ KLIENTÓW
Rzecznik UG informuje...
15 maj 2020

Gmina Świdnica INFOInformujemy, że od dnia 18 maja br. biuro i kasa spółki w Bystrzycy Dolnej 55A zostaną ponownie otwarte dla klientów. Wstęp do biura możliwy będzie wyłącznie w maseczkach ochronnych, a w biurze jednocześnie może przebywać maksymalnie 2 klientów (z zachowaniem 2-metrowej odległości od siebie).

Czytaj całość »
 
CENTRUM KRWIODAWSTWA APLEUJE O ODDAWANIE KRWI
Rzecznik UG informuje...
12 maj 2020

Gmina Świdnica INFOJak informuje Centrum Krwiodawstwa mocno spadły stany krwi, a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Czytaj całość »
 
GMINA ŚWIDNICA WZNOWIŁA DZIAŁALNOŚĆ PRZEDSZKOLI
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2020

Gmina Świdnica INFOOd dziś 3 przedszkola i 1 oddział przedszkolny na ternie gminy Świdnica zostały ponownie uruchomione, zapewniając zajęcia opiekuńcze dzieciom. Dyrektorzy wszystkich tych placówek podjęli działania mające na celu zapewnienie zasad bezpieczeństwa podopiecznym oraz pracownikom, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Obiekty i sale są regularnie dezynfekowane i wietrzone. Przed uruchomieniem placówek u pracowników wykonano testy antygenowe na obecność SARS-COV-2. U wszystkich badanych dały one wynik negatywny.

Czytaj całość »
 
UWAGA NA BURZE Z GRADEM I PRZYMROZKI
Rzecznik UG informuje...
11 maj 2020

Gmina Świdnica INFOPIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dla 23 powiatów w woj. dolnośląskim, w tym dla powiatu świdnickiego oraz o przymrozkach.

Czytaj całość »
 
9 MAJA DZIEŃ EUROPY - 70 LAT SOLIDARNOŚCI
Rzecznik UG informuje...
09 maj 2020

Gmina Świdnica INFO9 maja jest  dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. W tym dniu  przypada 70. rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.  Przesyłamy szczególne wyrazy uznania naszym przyjaciołom z europejskich miast partnerskich, którzy w duchu solidarności pomagają przezwyciężyć kryzys wywołany koronawirusem.

Czytaj całość »
 
PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE WZNAWIAJĄ SWOJĄ DZIAŁALNOSĆ
Z ostatniej chwili
08 maj 2020

Gmina Świdnica INFOW związku z zapowiedzianą od 11 maja gotowością do przyjęcia dzieci na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w prowadzonych przez Gminę Świdnica przedszkolach i szkolnych oddziałach przedszkolnych, trwają przygotowania do ich otwarcia, zgodnie z zaleceniami wynikającymi z wytycznych służb sanitarnych.

Czytaj całość »
 
KOMUNIKAT PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ Z DNIA 7 MAJA 2020 ROKU W SPRAWIE WYBORÓW NA PREZYDENTA RP
Rzecznik UG informuje...
08 maj 2020

Gmina Świdnica INFOObowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

 

Czytaj całość »
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

spacer
(C) 2020 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica