Zajęcie rozpoczęto od przygotowania produktów. Kroiliśmy warzywa, tarliśmy ser, mieszaliśmy sosy, doprawialiśmy je do smaku aż w końcu przyszedł długo wyczekiwany moment na ciasto – relacjonowali swoje kulinarne zmagania uczestnicy i uczestniczki warsztatu w Pszennie.
Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się za komponowanie własnej pizzy, a piekarnik wypiekał jedną pizzę za drugą, ku zadowoleniu młodych kucharzy i ich opiekunów.
Poniżej receptura na ciasto do pizzy, z którego korzystali młodzi kucharze z gminy Świdnica.
Składniki:
- ponad 2,5 szklanki (450 g) mąki pszennej – najlepiej typ. 00*/ ew. 400,450 lub 550/
- 1 szklanka ciepłej wody – 250 ml
- łyżka oliwy
- płaska łyżeczka suchych drożdży
- płaska łyżeczka soli
- płaska łyżeczka cukru
Wszystkie składniki łączymy ze sobą w dużej misce, odstawiamy na 60 minut w ciepłe miejsce, nakrywając wilgotną ścierką. Po tym czasie formujemy kształt pizzy i odstawiamy ponownie na ok 20 minut. Następnie uzupełniamy o sos pomidorowy i dodatki według uznania. Pieczemy w temp min. 250 st :
- 10-12 minut – ciasto cienkie
- 12-15 minut – ciasto grube
Smacznego
Pełna relacja z wydarzenia dostępna na profilu społecznościowym Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji