Przesuwa na górę strony
poniedziałek, 18 stycznia 2021

SERCE NA NAKRĘTKI STANĘŁO W LUTOMI GÓRNEJ KOLEJNEJ MIEJSCOWOŚCI W GMINIE ŚWIDNICA

W piątek 15. stycznia 2021 roku, mieszkańcy Lutomi Górnej poprzez facebookowy profil sołectwa poinformowali o zamontowaniu na terenie wsi metalowego serca na plastikowe nakrętki. Zostało ono umiejscowione w pobliżu posesji nr 48, nieopodal przystanku autobusowego.

Pragniemy podziękować panu Sylwkowi Dadasowi i panu Łukaszowi Hermanowi za pomoc przy wykonaniu serca, które zostało w pełni sfinansowanie ze środków własnych sołectwa. Serdecznie dziękujemy – mówią sołtys i rada sołecka.
Zbieranie plastikowych nakrętek do pojemników w kształcie serca jest znane mieszkańcom gminy Świdnica nie od dziś. Do tej pory serca zamontowane zostały już w 5 gminnych miejscowościach:
 
  • Pszenno,
  • Słotwina,
  • Lubachów,
  • Grodziszcze,
  • Boleścin.
 
Efekty zbiórek napawają optymizmem. Dzięki dobroci i chęci niesienia bezinteresownej pomocy mieszkańców gminy, poszczególne pojemniki opróżniono, a nakrętki wymieniono na pieniądze na cele charytatywne już wiele razy:
 
  • Pszenno – 6 razy;
  • Słotwina – 4 razy;
  • Lubachów – 4 razy;
  • Grodziszcze – 3 razy;
  • Boleścin – 2 razy.
 
To jednak nie koniec zbiórek, a zatem zachęcany do czynnego udziału. To łatwy sposób na pomoc potrzebującym.

""

""

Foto: sołectwo Lutomia Górna