Przesuwa na górę strony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 Aktualności

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

13. Kwietnia, przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  Aby wspólnie oddać hołd ofiarom zbrodni, niedzielę 11 kwietnia pod Dębem Katyńskim na placu św. Małgorzaty w Świdnicy, spotkali się przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów, Rodzin Katyńskich, samorządu i inni goście.

Uroczystość poprzedziła odprawiona przez biskupa seniora Ignacego Deca msza święta w świdnickiej katedrze.  Tuż po nabożeństwie złożono kwiaty i znicze pod dębem katyńskim oraz tablicą pamiątkową ku czci kpt. Tadeusz Macieja Chołocińskiego, zamordowanego w Charkowie w 1940r.

W imieniu władz gminy Świdnica w uroczystości wziął udział dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy – Krzysztof Jas.

Uroczystości zorganizowało Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Świdnica, a udział wzięli m.in. przedstawiciele Garnizonu Wrocław oraz WKU Kłodzko.

Autor: red. Ireneusz Filiacz