Przesuwa na górę strony
czwartek, 18 czerwca 2026 Aktualności

Spotkanie Młodzieżowych Rad w Urzędzie Wojewódzkim

Uczestnicy spotkania MRG

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica wzięli udział w Spotkaniu Młodzieżowych Rad z Województwa Dolnośląskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Młodzieży przy Wojewodzie Dolnośląskim i zgromadziło przedstawicieli młodzieżowych rad z regionu, osoby zainteresowane tworzeniem nowych organów młodzieżowego samorządu oraz przedstawicieli administracji publicznej.

Młodzieżową Radę Gminy Świdnica reprezentowali: przewodniczący Kamil Polański, wiceprzewodniczący Stanisław Pawłowski oraz radni Adam Rosiński i Justyna Czajkowska.

Celem spotkania była integracja środowisk młodzieżowych rad, wymiana doświadczeń oraz wspólna praca nad „Kompasem Jutra” – dokumentem zawierającym potrzeby, kierunki działań i propozycje rozwiązań dotyczących przyszłości edukacji , polityki młodzieżowej oraz aktywności obywatelskiej młodego pokolenia .

Uczestnicy przedstawili swoje postulaty i pomysły, wskazując m.in. na potrzebę większego nacisku na praktyczną edukację przygotowującą do dorosłego życia.

Była to cenna okazja do rozmowy, nawiązania nowych kontaktów oraz przedstawienia perspektywy młodzieży z gminy Świdnica. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować naszą gminę i współtworzyć rozwiązania ważne dla młodych ludzi w całym regionie. Dziękujemy za możliwość udziału w tym inspirującym wydarzeniu!