Przesuwa na górę strony
wtorek, 16 czerwca 2026 Aktualności

Publiczne Przedszkole w Bystrzycy Dolnej pożegnało swoich absolwentów

Przedszkolaki z Bystrzycy Dolnej

16 czerwca w Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, podczas której pożegnano dzieci rozpoczynające po wakacjach naukę w szkole podstawowej. Wydarzenie miało uroczysty i wzruszający charakter, gromadząc dzieci, rodziców oraz kadrę pedagogiczną.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym przez przyszłych absolwentów. Dzieci zaprezentowały program obejmujący wiersze, piosenki oraz układy taneczne, nawiązujące do wspólnie spędzonych lat w przedszkolu. Nie zabrakło również humorystycznych akcentów, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonych gości.

W dalszej części wydarzenia dzieci wyraziły wdzięczność swoim wychowawcom, wręczając kwiaty i wykonując piosenkę dedykowaną nauczycielom. Do podziękowań dołączyli również rodzice, podkreślając zaangażowanie, troskę oraz profesjonalizm kadry przedszkola.

Dyrektor placówki podziękowała rodzicom za współpracę i zaufanie, a dzieciom życzyła powodzenia na kolejnym etapie edukacji oraz bezpiecznych, radosnych wakacji. W swoim wystąpieniu skierowała do rodziców słowa:

„Dzieci są jak motyle na wietrze…
Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,
ale każde z nich lata najlepiej jak może.”

Uroczystość była symbolicznym zakończeniem ważnego etapu w życiu dzieci oraz początkiem nowych wyzwań edukacyjnych.