Przesuwa na górę strony
środa, 16 sierpnia 2023 Aktualności

Wystartowały 12. Muzyczne Warsztaty Wokalne

Dzięki wsparciu wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak grupa 28 uczestników może po raz dwunasty spotkać się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie by pod kierunkiem instruktorów: Anny Lutz i Dariusza Jarosa oraz przy współpracy Lidii Obidzińskiej i Joanny Jaros pracować nad materiałem na kolejną płytę pt. „Radość najpiękniejszych lat”. Warsztaty Wokalne potrwają do 24 sierpnia.

Jest to nie tylko świetna okazja do wypoczynku dla uczniów gminnych szkół w ramach trwających właśnie wakacji, ale także czas poświęcony rozwijaniu wrażliwości estetycznej poprzez działania ukierunkowane na rozwój talentów wokalnych dzieci i młodzieży oraz pomysł na promocję gminnych talentów – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Tym razem pomysłodawcy warsztatów sięgnęli po piosenki z lat 70-tych z repertuaru takich wokalistów jak Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar czy Irena Jarocka. Efektem pracy oprócz płyty ma być koncert, który mieszkańcy gminy będą mogli zobaczyć i usłyszeć na początku października.

Już pierwszego dnia odbyły się pierwsze zajęcia nad tekstem i sferą muzyczno–wokalną, by uczestnicy mogli nagrywać ścieżki wokalne do utworów. W części grupowej warsztatów, wszyscy uczestnicy będą mieć okazję poznać detale pracy z mikrofonem, emisją głosu i zapoznać się z techniką nagrań studyjnych. Ale przed uczestnikami jeszcze czas, kiedy będą ćwiczyć choreografię do poszczególnych piosenek. Plan i cel ambitny, realizacja w trakcie.