spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  25 LutegoImieniny obchodzą:  Cezary, Maciej, Małgorzata, Modest  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
MAGICZNE OTWARCIE STANICY ROWEROWEJ W BYSTRZYCY DOLNEJ PDF Drukuj E-mail
11 lutego 2024
Otwarcie stanicy rowerowejTo było magiczne otwarcie stanicy rowerowej w Bystrzycy Dolnej. Tradycyjne przecięcie wstęgi wzbogacono o symboliczne przebicie dętki rowerowej, co nawiązywało do przeznaczenia obiektu. Odsłonięto także umieszczoną na ścianie tablicę zawierającą logo i nazwę nowej stanicy ALE SZPRYCHA. Organizatorzy zadbali także o bogatą część artystyczną, występ Teatrzyku Obrzędowego Pogwarki, a także występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich zDolna Bystrzyca i pokaz iluzjonisty Piotra Kwiatkowskiego.

 

Jestem szczęśliwa, że Bystrzyca Dolna doczekała się takiego obiektu. Skorzystaliśmy z programu dedykowanego gminom górskim. Takich gmin jest 58 w Polsce. Przygotowaliśmy projekty, które zakładały stworzenie stanic rowerowych wzdłuż rzeki Bystrzycy i Piławy. Pozyskane środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych można było wykorzystać na inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi. Niebawem będziemy otwierać przystań kajakową w Burkatowie. Nowe obiekty w: Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie będą służyły nie tylko mieszkańcom, ale również rowerzystom. Dla cyklistów stanice będą czynne od wiosny do jesieni, a będzie nimi zarządzać Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania stosownych regulaminów. Mam nadzieję, że stanica rowerowa w Bystrzycy Dolnej będzie dobrym miejscem spotkań – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Powierzchnia użytkowa nowej stanicy wynosi 132,52 m2. Obiekt ma wysokość 6,8 m, długość 18,24 m i szerokość 8,9 m. Główna sala spotkań ma 92,04 m2 , a dodatkowe pomieszczenie spotkań na I piętrze 31,91 m2. Ponadto w rejonie stanicy będzie do dyspozycji pole biwakowe o pow. ok. 2000 m2. Koszt realizacji inwestycji wraz z wyposażeniem obiektu to ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych stanowi kwotę 1,305 mln zł. Wykonawcą zadania była firma ESP Comfort Sp. z o.o. z Prochowic.

 

Po części oficjalnej, mieszkańcy Bystrzycy Dolnej złożyli na ręce wójt gminy Teresy Mazurek, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica Daniela Wieczorka oraz wszystkich osób zaangażowanych w budowę nowego obiektu serdeczne podziękowania za okazane wsparcie przy realizacji inwestycji.

Uroczyste otwarcie obiektu zostało połączone ze spotkaniem noworocznym, zatem nie zabrakło życzeń, które w imieniu władz gminy Świdnica złożył Bartłomiej Strózik, zastępca wójta gminy Świdnica. Organizatorzy zadbali także o bogaty program artystyczny. Swój premierowy występ miały dzieci z Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” oraz zdolne gospodynie z KGW Bystrzyca Dolna. Atrakcją wieczoru był pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Kwiatkowskiego. Iluzjonista sprawił, że wielu mogło uwierzyć w to, co niemożliwe.

Organizatorzy spotkania: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, sołtys Dariusz Szymkiewicz wraz Radą Sołecka Bystrzycy Dolnej, KGW zDolna Bystrzyca, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

 

 

 
spacer
(C) 2024 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica