spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  25 LutegoImieniny obchodzą:  Cezary, Maciej, Małgorzata, Modest  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
ROCZNE PODSUMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO W GMINIE ŚWIDNICA PDF Drukuj E-mail
30 stycznia 2024

Funkcjonariusze policji podczas rocznej odprawy w sali narad Urzędu Gminy w Świdnicy Jak co roku styczeń to czas, w którym policjanci podsumowują efekty służby i pracy wykonanej w minionych dwunastu miesiącach. 30 stycznia w sali narad Urzędu Gminy w Świdnicy odbyła się roczna odprawa podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie gminy Świdnica. W odprawie uczestniczył zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy mł. inspektor Przemysław Siwiak, funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie wraz z jego kierownikiem asp.sztab. Tomaszem Zdebem oraz zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, reprezentowanych przez wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek, zastępcę wójta Bartłomieja Strózika, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Daniela Wieczorka oraz kierowników działów i jednostek organizacyjnych.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy mł. insp. Przemysław Siwiak oraz kierownik Posterunku Policji w Słotwinie asp. sztab. Tomasz Zdeb wyrazili słowa uznania przedstawicielom samorządu gminy Świdnica za wsparcie policji, co przekłada się na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy. Szczególnie podziękowania dla Pani wójt Teresy Mazurek, za wspólną służbę na rzecz społeczności gminy, za zawsze pozytywne podejście do łączących nas spraw w zakresie bezpieczeństwa publicznegomówił astp. Sztab. Tomasz Zdeb.

W 2023 roku nie odnotowano przestępstw rozbójniczych i pobić. Spadła też przestępczość w zakresie kradzieży mienia w porównaniu z rokiem 2022. Natomiast wzrosły wskaźniki dot. kradzieży z włamaniem z 7 do 10 zdarzeń i uszkodzenia mienia z 7 do 12. Ujawniono tez większą ilość przestępstw narkotykowych z 13 do 21 w porównaniu do roku 2022. Zmniejszyła się także ilość kolizji drogowych, z 212 w roku 2022 do 205 w roku 2023 w wyniku których śmierć poniosła 1 osoba (w 2022 liczba zabitych wyniosła 3 osoby). Na gorącym uczynku zatrzymano 163 osoby (rok wcześniej 124 osoby). Zatrzymano na gorącym uczynku do przestępstw kryminalnych 93 osoby (w roku 2022 było to 69 osób), natomiast odnotowano 70 zatrzymań nietrzeźwych kierujących pojazdami (rok 2022 – 55) – mówił podczas omawiania policyjnych statystyk kierownik Posterunku Policji Tomasz Zdeb.

Obecna na spotkaniu wójt gminy Teresa Mazurek podziękowała za ciężką i odpowiedzialną pracę – dziękuję za wszystkie działania na rzecz bezpieczeństwa w naszej gminie. Dzięki Waszej obecności czujemy się bezpiecznie. Mamy bezpośredni kontakt z panem kierownikiem, dzielnicowymi i posterunkowymi co przekłada się na szybką reakcję w przypadku zagrożeń. Przez wiele lat roczne statystyki dot. bezpieczeństwa publicznego w powiecie świdnickim nie obejmowały gminy Świdnica. A to największa gmina w powiecie świdnickim. Od kilku lat, możemy dokładniej prezentować policyjne zestawienia w odniesieniu do naszej gminy, a to za sprawą działalności Posterunku Policji w Słotwinie. Już teraz z przekonaniem możemy powiedzieć, że jego uruchomienie było dobrym krokiem w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Życzę wszystkim funkcjonariuszom, aby w służbie zawsze sprzyjało Wam szczęście.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji pozytywnie ocenił także współpracę z samorządowcami i podziękował za pomoc przy zakupie sprzętu policyjnego oraz za wsparcie Posterunku Policji w Słotwinie.

Funkcjonariuszom policji ze Słotwiny należy się szczególne wyróżnienie w zakresie działań prowadzonych z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy i wykrywalności pijanych kierowców w ramach akcji „trzeźwy poranek”, czy przekraczania dozwolonej prędkości na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych w gminie Świdnica . Dziękuję za sprawną realizację działań dot. przemocy w rodzinie i zatrzymania sprawców. Doceniam i szanuję Wasz wysiłek w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy i naszego powiatu, dzięki czemu budujecie wśród nich swój autorytet i szacunek. Dziękuję władzom gminy Świdnica za finansowanie różnych projektów inwestycyjnych czy zakupy sprzętu na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego w gminie Świdnica – mówił mł. insp. Przemysław Siwiak.

Na zakończenie spotkania wójt gminy wraz z zastępca Bartłomiejem Strózikiem przekazali na rzecz Posterunku Policji w Słotwinie 2 nowe drukarki.

 
spacer
(C) 2024 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica