spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  25 LutegoImieniny obchodzą:  Cezary, Maciej, Małgorzata, Modest  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
GMINA ŚWIDNICA ZAGRAŁA Z WIELKIM SERCEM DLA WOŚP PDF Drukuj E-mail
29 stycznia 2024

Wójt gminy z uczestnikami gminnych obchodów WOŚPPierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany w całości jako samodzielny, gminny Sztab – przechodzi do historii. Miniony weekend zdecydowanie był czasem wielkich, otwartych serc i bezinteresownej szczodrości na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy aż 90 726, 46 zł! A wciąż jeszcze trwa ostateczne liczenie.

Sobota i niedzielny poranek upłynęły pod znakiem sportu. Na zaproszenie Gminnego Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym, po „wrzutce” do puszek, wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniach „Wspinamy się dla WOŚP” na ściance wspinaczkowej, a także  „Aqua aerobik dla WOŚP” oraz  „32 minuty na MAXA” na pływalni.

Zanim odbyła się główna, niedzielna część wydarzenia w Witoszowie Dolnym, w wielu sołectwach zorganizowano kiermasze z domowymi wypiekami,  WOŚPową zumbę czy pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieszkańcy, członkowie stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, druhny i druhowie z gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, najmłodsi i seniorzy - z wielkim zaangażowaniem zbierali datki do puszek.

Aż czterdziestu wolontariuszy wyruszyło także na ulice miejscowości w gminie Świdnica oraz samej Świdnicy. Zapełnione pieniędzmi po brzegi, wręcz pękające w szwach puszki – przynosili do punktu zdawczego, gdzie odbywała się główna część Gminnego 32. Finału WOŚP.

W hali sportowej w Witoszowie Dolnym na mieszkańców gminy czekała moc atrakcji. Idealnym startem tej wspaniałej imprezy były występy dziecięcych i młodzieżowych, pełnych energii i radości grup artystycznych. Na scenie zaprezentowały się  przedszkolaki z Witoszowa Dolnego, Grupa Teatralna „Pogwarki” z Burkatowa, oraz cheerleaderki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy „Niebiańskie Gwiazdy”. Nie zabrakło także występów muzyczno – tanecznych w wykonaniu nieco starszych koleżanek i kolegów z Zespołu Śpiewaczego „Ale Babki” oraz Ludowo Estradowego Zespołu Mokrzeszów.

Dla najmłodszych gości wydarzenia przygotowano pełną frajdy strefę zabaw – niezmiennie cieszące się ogromnym zainteresowaniem dmuchańce, warsztaty ekologiczne prowadzone przez pracownice Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Świdnica, zabawy z animatorami - NamaLoveAnna czy Mila Mas, a także fotobudkę od Hahafotki z Lubachowa.

Na parkingu przed halą czekała atrakcja dla amatorów i fanów motoryzacji. Samochodowe perełki – należący do DJ Marqsa z Burkatowa Ford, ogromna, głośna, z nowoczesnym wyposażeniem bestia, oraz urokliwy, klasyczny, niezwykle zadbany Fiat 500. Za „wrzutkę” do puszki chętni mogli wylosować wyjątkową przejażdżkę.

O szczęśliwe brzuchy i podniebienia zadbały gospodynie i kucharze oraz druhowie z OSP Mokrzeszów w strefie gastro. Nie zabrakło pierogów, bigosu, gulaszu z dziczyzny, dań z kuchni polowej ale także słodkiego akcentu – ciast, herbaty i kawy w „Słodkiej Kawiarence”.

Jednym z ważniejszych elementów Finału były licytacje przekazanych przez darczyńców wyjątkowych przedmiotów, gadżetów, voucherów, zaproszeń i innych – za co serdecznie dziękujemy. Wśród najwyżej licytowanych znalazły się obraz Marty Ciućki przedstawiający kościół w Grodziszczu (800 zł), przekazany przez Teresę Mazurek wójt gminy Świdnica smartwatch (700 zł), kolorowa, damska bluza od Noelle Sewing (400 zł) oraz piknik – randka zaaranżowana przez SielHanka Pikniki (300 zł.

Muzycznym akcentem tego wieczoru były występy dwóch zupełnie różnych, ale utalentowanych zespołów – DSW oraz Silent Live.

DSW - Zespół, w skład którego wchodzą trzy nieprzeciętne osobowości Iwona (pochodząca z Wiśniowej), Kasia i Aneta. Każda z dziewczyn na co dzień żyje w innym świecie, łączy je jedno – wspólna pasja do MUZYKI.

SilenLive - grupa wykonująca muzykę alternatywną, momentami progresywną, z elementami pop-rockowymi. Jak mówią sami członkowie zespołu – „to po prostu art rock”.

Te muzyczne momenty sprawiły nam wszystkim wiele przyjemności, rozruszały nas i nawet zachęciły do tańca. Koncerty były zakończeniem z przytupem – godnym Gminnego Finału.

Po wstępnym podliczeniu zebranych tego dnia środków finansowych okazało się, że wszyscy możemy być z siebie absolutnie dumni. Pierwszy, zorganizowany jako samodzielny Sztab – Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pozwolił na zebranie aż 90 726, 46 zł! A wciąż jeszcze trwa ostateczne liczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim z Was, którzy zaangażowali się w organizację Gminnego Finału, szefowej i działaczom w Sztabie i poza nim, prowadzącemu wydarzenie, wolontariuszom, organizacjom, stowarzyszeniom, gospodyniom, kucharzom, darczyńcom, sponsorom, przyjaciołom. Nie sposób wymienić tu wszystkich z Was, ale jedno jest pewne – jesteście niepowtarzalni, wyjątkowi, najlepsi! Dziękujemy, że byliście z nami. TU WSZYSTKO GRA OK!

Zachęcamy do zaglądania na facebookowy fanpage WOŚP Gmina Świdnica, gdzie szczegółowo opisywaliśmy i oznaczaliśmy wszystkich, którzy włączyli się w działania na rzecz tegorocznego Finału WOŚP. Dziękujemy!

 
spacer
(C) 2024 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica