spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  25 LutegoImieniny obchodzą:  Cezary, Maciej, Małgorzata, Modest  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
NOWA WIATA W MIŁOCHOWIE MIEJSCEM INTEGRACJI MIESZKAŃCÓW PDF Drukuj E-mail
03 lutego 2024
Otwarcie wiaty w MiłochowieCieszę się, że po wielu latach udało się stworzyć miejsce integracji dla mieszkańców Miłochowa. Teren na którym znajduje się ten obiekt stanowi potencjał do rozbudowy. Bardzo nam zależało, aby w naszej gminie powstały takie miejsca integracji. Przebudowa terenu rekreacyjnego w Miłochowie miała na celu stworzenie centrum rekreacji i udostępnienia go mieszkańcom do aktywnego spędzania wolnego czasu. Końcówka mojej kadencji jest imponująca: kilka tygodni temu uroczyście otworzyliśmy stanicę w Wilkowie, dzisiaj jesteśmy w Miłochowie, za kilka dni otwieramy stanicę w Bystrzycy Dolnej. Gotowa jest także stanica z przystanią kajakową w Burkatowie. Buduje się stanica w Lubachowie. Patrząc na te obiekty mogę z przekonaniem powiedzieć, że ich budowa była naprawdę potrzebna. Bo tam gdzie ludzie się spotykają, prowadzą rozmowy zawsze powstają dobre pomysły i tworzy się dobro i tego Wam serdecznie życzę – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

 
Na zaproszenie Organizatorów: sołectwa wraz z KGW Miłochów w uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy Świdnica, wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas, rzecznik prasowy Janusz Waligóra, Jarosław Socha inspektor działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej, Anna Krawczyszyn, sołtysi sołectwa Pszenno i Wilków, ks. proboszcz Kazimierz Gniot oraz zaproszeni goście.
 
Cieszę się, że w tak krótkim czasie mogę uczestniczyć w takiej pięknej uroczystości. Nie tak dawno uczestniczyłem w uroczystym otwarciu stanicy w Wilkowie, a dzisiaj jestem z Wami w Miłochowie. Dobrze, że powstają takie miejsca gdzie ludzie mogą się spotkać. Z pewnością w takich miejscach będzie wzrastało dobro, a że jest zaplecze kuchenne, to z pewnością będzie można napić się dobrej herbaty i coś dobrego zjeść – mówił ks. Kazimierz Gniot, proboszcz Parafii Rzym.-Kat. pw. św. Mikołaja w Pszennie.
 
W efekcie przebudowy terenu rekreacyjnego w Miłochowie wykonano altanę o konstrukcji drewnianej i dachu dwuspadowym, o powierzchni ok. 50 m2. Wewnątrz obiektu powstało pomieszczenie wielofunkcyjne oraz magazyn. Obiekt wyposażono w instalację elektryczną oraz zastosowano rozwiązanie sprzyjające ochronie środowiska poprzez wykorzystanie energooszczędnych opraw oświetleniowych wyposażonych w źródła światła LED. Wartość inwestycji to 159 539,34 zł, w tym uzyskane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 stanowiło kwotę 95 445,00 zł.

 

Jesteśmy przekonani, że nowa altana będzie znakomicie wypełniać funkcję rekreacyjno-kulturalną dla sołectwa i będzie miejscem spotkań i integracji mieszkańców Miłochowa. Bardzo dziękujemy pani wójt i panu zastępcy za realizację tej inwestycji – mówiła sołtys sołectwa Miłochów, Iwona Gawron.
 

 
spacer
(C) 2024 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica