spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileNiedziela,  3 GrudniaImieniny obchodzą:  Franciszek, Ksawery, Lucjusz  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica arrow WYBORY arrow Wybory do Sejmu i Senatu 2015

Warning: opendir(//images/stories/rzecznik/2023/07/koalicja) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
PODSUMOWANIE II EDYCJI PROGRAMU "EDUKACJA DO STAROŚCI - NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI" PDF Drukuj E-mail
21 września 2023

Samorządowcy podczas podsumowania gali projektu20 września w auli widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca II Edycję Programu„Edukacja do starości – Nawzajem sobie potrzebni”.

 

 
 
 
Program ten został opracowany przez Regionalną Koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia Się na bazie autorskiego programu dr Walentyny Wnuk. Celem Programu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że starość to naturalna faza w życiu każdego człowieka, że kontakt z osobami starszymi wnosi wiele korzyści dla młodych pokoleń. Program realizowany jest poprzez cykl spotkań dzieci i młodzieży z seniorami na terenie placówki oświatowej lub poza nią. Podczas zajęć seniorzy – edukatorzy dzielą się z uczniami pasjami, talentami i wiedzą. Dzięki tym spotkaniom można przekonać się, jak wiele umiejętności i zasobów kryje się w osobach starszych, co znacząco wspiera ich autorytet wśród młodych pokoleń. Zajęcia te stanowią płaszczyznę porozumienia i współpracy, przyczyniając się do tworzenia i rozwoju tak ważnej więzi międzypokoleniowej.
 
 
Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektu – koordynatorom, edukatorom – seniorom, uczniom, dyrektorom szkół oraz zespołów oświaty. Nie ma nic cenniejszego niż czas, który możemy podarować drugiemu człowiekowi, dlatego dziś bardzo dziękuję cudownym seniorom – edukatorom, którzy tak hojnie obdarowali naszą młodzież. Dziękuję także dzieciom i młodzieży, którzy spontanicznie i aktywnie włączyli się w ten projekt. Oczywiście ogromne podziękowania składam także na ręce pomysłodawców, koordynatorów i wszystkich osób zaangażowanych w ten wielopokoleniowy program – mówił podczas gali Bartłomiej Strózik – zastępca wójta gminy Świdnica.
 
 
 
Galę uświetniły występy artystyczne, zaprezentowane zarówno przez grupy senioralne jak i dziecięce i młodzieżowe, co wpisało się w zamysł projektu „Edukacja do starości – Nawzajem sobie potrzebni”. Całość umilił słodki poczęstunek i życzliwe rozmowy w kuluarach.
Zachęcamy do śledzenia stron internetowych Koalicji Na Rzecz Zdrowego Starzenia Się oraz Urzędu Gminy Świdnica, gdzie zamieszczane będą informację o kolejnych edycjach projektu.
 

 

 
spacer
(C) 2023 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica