spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileSobota,  9 GrudniaImieniny obchodzą:  Joachim, Leokadia, Waleria, Wiesław  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica arrow Honorowi Obywatele arrow HONOROWY OBYWATEL GMINY arrow Ignacy Ognisty
Ignacy Ognisty PDF Drukuj E-mail
19 listopada 2007
„Honorowy Obywatel Gminy Świdnica” (Uchwała nr XVII/150/2007 z dn. 26.10.2007 r. )
Długoletni dyrektor Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

Ignacy OgnistyPan Ignacy Ognisty jest emerytowanym nauczycielem z 40-letnim stażem pracy, z czego przez siedemnaście lat pracował w placówkach oświatowych na terenie Gminy Świdnica, a przez ostatnich osiem lat kierował Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.
Gimnazjum w Lutomi Dolnej tworzył od podstaw zabiegając w MENiS o środki finansowe na remont pomieszczeń dla potrzeb nowopowstającej placówki – pomieszczenia klasowe są kolorowe, estetyczne i dobrze wyposażone, gimnazjum posiada salę gimnastyczną, nowoczesne węzły sanitarne i szatnie. Dzięki zabiegom Dyrektora Ognistego szkoła posiada także pracownię językową, pracownię fizyczno – chemiczną, czytelnię multimedialną, dwie pracownie komputerowe, a każda klasa ma na wyposażeniu komputer służący nauczycielom i uczniom. Dzięki uzyskanemu grantowi z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w gimnazjum powstał Szkolny Ośrodek Kariery, który przygotowuje absolwentów do wyboru szkoły i zawodu.

Pan Ignacy Ognisty był współorganizatorem Giełdy Edukacyjnej dla gimnazjalistów z całej gminy oraz własnego szkolnego programu nauczania wychowania fizycznego. Przez wiele lat pozyskiwał środki finansowe od licznych prywatnych sponsorów i władz samorządowych gminy i powiatu, co umożliwiało organizowanie letniego i zimowego wypoczynku dla uzdolnionych sportowo uczniów gimnazjów. Był również organizatorem darmowych posiłków oraz pomocy w postaci darmowych podręczników i przyborów szkolnych, a nawet na zakupu obuwia i niezbędnej odzieży dla uczniów potrzebujących wsparcia..

Pan Dyrektor Ignacy Ognisty skutecznie przeciwdziałał wszelkim przejawom patologii w gimnazjum w Lutomi Dolnej ściśle współpracując z rodzicami uczniów, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, kuratorami sądowymi, policją, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sądem rodzinnym, a nawet parafią – szkoła cieszy się dużym uznaniem w środowisku i wśród rodziców jako jedna z najbezpieczniejszych w powiecie świdnickim.
Dyrektor Ignacy Ognisty przeprowadził działania wychowawcze i zorganizował uroczystość nadania gimnazjum w Lutomi Dolnej imienia Unii Europejskiej oraz prawa do posiadania sztandaru. Przez wszystkie lata pracy w placówkach oświatowych gminy Świdnica wykazywał duże zaangażowanie we wszelkie podejmowane działania, za co wielokrotnie otrzymywał Nagrodę Wójta Gminy Świdnica, a w 2005 roku otrzymał Nagrodę Kuratora. Pan Ignacy Ognisty cieszy się szacunkiem i uznaniem władz gminy, władz oświatowych, współpracowników, młodzieży gimnazjalnej oraz środowiska lokalnego.
 
spacer
(C) 2023 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica