spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  29 MajaImieniny obchodzą:  Magdaleny, Bogumiły  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica
W DRODZE DO MALDEGEM PDF Drukuj E-mail
26 lipca 2012

Gmina Świdnica INFOOd 2010 roku młodzież z gminy Świdnica aktywnie uczestniczy w wymianie partnerskiej, spotykając się ze swoimi rówieśnikami z Belgii, Niemiec, Holandii i Włoch. W najbliższy weekend, w belgijskim mieście Maldegem odbędzie się kolejne spotkanie organizacji młodzieżowych. Wyjazd ten będzie już  czwartym z kolei.

Oficjalnie przypieczętowane partnerstwo z Maldegem, po stronie belgijskiej miało miejsce w maju tego roku. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedzieli m.in. radni oraz mieszkańcy gminy. Tematem przewodnim międzynarodowego spotkania burmistrzów miast partnerskich było bezpieczeństwo publiczne, w aspekcie wzajemnego partnerstwa. Każda z 5 gmin  zaprezentowała swoje doświadczenia i sprawdzone rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.
Pragnę podkreślić, że przedstawiciele miasta Maldegem, jak również Gminy Świdnica, mieli okazję do spotkań w Polsce i Belgii podczas różnych uroczystości, konferencji. To pozwoliło poznać tradycje, obyczaje obu państw, ale także zachęcić do wspólnego i trwałego działania. Aktywnie włączyliśmy młodzież. To właśnie ich spotkania w Maldegem i w Polsce odzwierciedlają żywą współpracę. Majowa wizyta w Gminie Świdnica, dwóch młodych mieszkańców Maldegem jest dowodem sympatii, przyjaźni i partnerstwa. Dlatego twierdzę, że tylko ten, kto poznał drugiego, tylko ten, kto miał okazję poznać inną kulturę, będzie potrafił docenić wartość partnerstwa. Chcemy wspólnie zmierzać w stronę lepszej przyszłości i aktywnie rozwijać współpracę – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek podczas oficjalnego podpisania umowy partnerskiej w Maldegem.

Uczestnikami wyjazdu są przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica: Marta Adamczyk, Aleksandra Karwala i Szymon Magnuszewski.
Przed nami do pokonania ponad tysiąc kilometrów. Czas ten z pewnością wykorzystamy na twórcze opracowanie planów działalności naszej młodzieżowej rady. O tym, że podróże kształcą nikogo nie trzeba przekonywać. Międzynarodowe spotkania są doskonałą okazją nie tylko do poznania kultury, języka i zwyczajów jakie panują w belgijskim mieście Maldegem, ale przede wszystkim do zapoznania się z funkcjonowaniem młodzieżowych organizacji w tym regionie. Warto dodać, że wiele z nich działa na zasadach wolontariatu, mając za sobą bogate doświadczenia w zakresie realizacji projektów unijnych z udziałem młodzieży. Podczas najbliższego spotkania będziemy mieli okazję osobiście przekonać się jak nasi rówieśnicy realizują wiele interesujących inicjatyw lokalnych, włączając organizacje działające społecznie. Rozgrywki sportowe, w jakich będziemy brali udział z pewnością pozwolą nam na szybszą integrację i wzajemne poznanie się. Pomimo wakacji będziemy mogli poszerzyć swoją znajomość języków obcych – mówi Marta Adamczyk, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica.
 

 
spacer
(C) 2023 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica