Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-maileCzwartek,  25 KwietniaImieniny obchodzą:  Jarosław, Marek
Mapa witryny

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica arrow OGŁOSZENIA O KONKURSACH, FORMULARZE, WYNIKI arrow Ogłoszenie otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadań gminy z zakresu ...
Ogłoszenie otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadań gminy z zakresu ... PDF Drukuj E-mail
21 listopada 2011

Świdnica, 2011.11.18

Wójt Gminy Świdnica
ogłasza otwarty konkurs na wsparcie realizacji zadań gminy z
zakresu wyłapywania i opieki nad bezpańskimi psami.

Na podstawie art. 11 ust. 1 i 2 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r. Nr 234 , poz. 156 z późniejszymi zmianami ) oraz Uchwały nr XVI/105/2011 z dnia 13 października 2011 r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Świdnica z organizacjami pozarzadowymi oraz podmiotami , o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2012 r. Wójt Gminy Świdnica ogłasza otwarty konkurs ofert na współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność społecznie użyteczną w zakresie opieki nad bezpańskimi psami.

1. Rodzaj zadania i wysokość środków publicznych na jego wsparcie:
Wyłapywanie bezpańskich psów , transport psów do schroniska , opieka nad bezpańskimi psami w
schronisku. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w roku 2012 - 60000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt tysiący zł ). Na realizację tego zadania wydatkowano w roku 2011 kwotę 40000,00 zł.
2. Zasady przyznawania dotacji :
Dotacja zostanie przyznana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych , po podpisaniu stosownych umowy z wyłonionym ofertem .
3. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji lub przyznaniem dotacji w oczekiwanej wysokości.
4. Wójt Gminy może odmówić oferentowi wyłonionemu w konkursie podpisania umowy w przypadku :
a. ujawnienia nieznanych wcześniej okoliczności podważających wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta, a także utraty zdolności do czynności prawnych przez reprezentantów oferenta.
b. gdy rzeczywisty zakres zadania odbiega znacząco od opisanego w ofercie.
5. Termin i warunki realizacji zadania.
Realizacja zadania obejmuje okres po dacie podpisania umowy do 30 grudnia 2012 r. Szczegółowe terminy i warunki realizacji zadania zostaną określone w wiążącej strony umowie.
Oferent powinien posiadać niezbędne doświadczenie w organizacji tego typu zadań oraz zasoby rzeczowe w postaci bazy materialno-technicznej lub dostęp do takiej bazy , a także dysponować kadrą zapewniającą wykonanie zadania.
6. Termin składania ofert -Termin składania ofert - do 15 grudnia 2011 r decyduje data wpływu do Urzędu Gminy lub stępla pocztowego. Oferty wpływające po terminie nie będą rozpatrywane.
7. Miejsce składania ofert - Oferty należy składać wraz z wymaganymi załącznikami w Urzędzie Gminy Świdnica ul. B.Głowackiego 4 58-100 Świdnica – Biuro Podawcze ( parter ) codziennie od godz. 8:00 do 15:00 w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia 2011 r.
8. Oferty o dotacje należy składać na formularzu zgodnym z rozporzadzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. ( Dz.U. Z 2011 Nr 6 poz. 25 ) wraz z załącznikami .
Załączniki do oferty :

- uwierzytelniona kserokopia statutu z pieczęcią instytucji zatwierdzającej jego treść oraz każdą jego aktualizację , lub kserokopię statutu podpisana przez osoby upoważnione .
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub odpowiedni wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących ( wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert ).
- oświadczenie pisemne oferenta, że nie posiada zaległości finansowych w stosunku do właściwego Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- zezwolenie na odłów i transport zwierząt wydane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii .
- zezwolenie na odłów i transport zwierząt wydane przez właściwy Urząd Miasta-Gminy .
9. Oferta powinna być podpisana przez osoby uprawnione oraz powinna posiadać wymagane pieczęcie.
10. Termin rozpatrzenia i wyboru ofert.
- Rozstrzygnięcie nastąpi w terminie do 20 grudnia 2011 r.
11. Oceny formalnej i merytorycznej złożonych ofert oraz ich kwalifikacji do otrzymania dotacji dokona komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy , która zweryfikuje złożone dokumenty i wyłoni podmiot z którym zostanie podpisana umowa. Komisja wypracowuje stanowisko , po zebraniu indywidualnych opinii wobec wszystkich ofert i przedstawia je w formie listy ocenionych projektów z przypisaną im propozycją przyznania dotacji.
12. Konkurs rozstrzyga Wójt Gminy Świdnica po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej.
13. Wynik konkursu ogłaszony zostanie poprzez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Świdnica, na str, internetowej Urzedu Gminy w zakładce NGO oraz na stronie Biuletynu informacji Publicznej www.bip.swidnica.dolnyslask.pl . Dodatkowe informacje i wyjaśnienia dotyczące konkursu można uzyskać w Urzędzie Gminy Świdnica tel. 8523067 wew. 310.

Wójt Gminy Świdnica
/Teresa Mazurek/