spacer
Gmina Świdnica
Strona startowaAktualnościTelefony, adresy, e-mailePoniedziałek,  5 CzerwcaImieniny obchodzą:  Bonifacy, Dobromir, Waleria  
MENU
Mapa witryny
Archiwum wiadomości
Deklaracja dostępności cyfrowej
Nowości na stronie
Warto odwiedzić
miasta partnerskie:

Lampertheim
Maldegem
 
Związek Gmin Wiejskich RP
Witryna Wiejska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Ludowe Zespoły Sportowe
Europejski Fundusz Społeczny
Sektorowy Program Operacyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Urząd Zamówień Publicznych
GUS - Bank Danych Regionalnych
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Przewodnik o miejscach pomocy i wsparcia dla mieszkańców powiatu świdnickiego PDF
Unijne pożyczki dla przedsiębiorstw - ulotka
Szukasz pracy? Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
Baner strony www.biznesowy-poradnik.pl
Stowarzyszenie Szlakiem Granitu
Budowa drogi powiatowej 3396d - film
spacer
Gmina Świdnica arrow Młodzieżowa Rada Gminy arrow Archiwum wiadomości arrow MŁODZIEŻOWA RADA STAWIA NA CZYSTOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
MŁODZIEŻOWA RADA STAWIA NA CZYSTOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO PDF Drukuj E-mail
26 marca 2010

Gmina Świdnica INFOPodczas ostatnich obrad Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji członkowie młodzieżowej Rady Gminy Świdnica mogli zapoznać się z formułą obrad komisji, procesem opiniowania projektów uchwał oraz co najważniejsze zadawać pytania i czynnie uczestniczyć w dyskusjach.

Kolejnym etapem zdobywania doświadczenia pracy w samorzadzie będzie udział młodych radnych w obradach LXII Sesji Rady Gminy jaka zaplanowana jest na 29 marca br.

Przedmiotem obrad komisji oświaty było opiniowanie uchwał na sesję m.in. w sprawie ustalenia nazwy przedszkola w Pszennie i nadania prawa posiadania sztandaru oraz sprawozdanie z działalności GLKS, które przedstawił Pan Leszek Noworól.
Przedstawiciele młodzieżowej rady „na żywo” poznali poszczególne etapy tworzenia projektów uchwał. Wysłuchali również sprawozdania dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji nt. wyłonienia w drodze konkursu oferty na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Spotkanie z Komisją Oświaty poprzedzone została naradą z wójtem gminy Świdnica, na której omówiono potencjalne obszary współpracy. Udział przy opracowywaniu kalendarza imprez gminnych, tworzenie i współorganizowaie imprez dla młodzieży, udział w uroczystościach gminnych, opiniowanie działań związanych z oświatą i kulturą, bezpieczeństwo w szkole i w miejscu zamieszkania to tylko wybrane działania z jakimi zmierzy się młodzieżowa rada.
Pojawiły się również pierwsze inicjatywy ze strony członków młodzieżowej rady, aby sobotę 17 kwietnia, która poprzedza Światowy Dzień Ziemi (22.04)ogłosić jako dzień sprzątania gminy. Zamysłem radnych jest włączenie do tej akcji nie tylko samej młodzieży, ale poprzez sołtysów wsi rozpropagowanie tych działań na wszystkie sołectwa. Pomysł już zyskał poparcie wójta gminy i z pewnością zostanie przedstawiony na najbliższej naradzie sołtysów 31 marca br. Po długiej zimie, przyszedł czas na sprzątanie – mówili młodzi radni. Ponadto młodzieżowa rada zamierza baczniej przyglądać się sprawom bezpieczeństwa w swoich miejscowościach i zgłaszać wszelkie uwagi bezpośrednio do właściwych komisji.

Na zakończenie spotkania wójt gminy przekazała zaproszenie do udziału w szkoleniach organizowanych przez Parlament Młodzieży Wrocławia.
Jak mówi Grzegorz Kalinowski, szef PMW: we Wrocławiu od kilkunastu lat działa Parlament Młodzieży Wrocławia, spotykamy się, dzielimy pomysłami, spieramy o ważne sprawy i wspólnie pracujemy. Dzięki niemu głos młodych jest wyraźnie słyszany przez dorosłych dzięki obecności . To naprawdę świetna przygoda, którą chcemy się podzielić z młodymi świdniczanami i mieszkańcami powiatu świdnickiego.

Od marca działa również strona internetowa Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica, która współtworzą sami członkowie rady: www.mrg-swidnica.cba.pl
Serdecznie zapraszamy.

 
spacer
(C) 2023 Oficjalna strona Urzędu Gminy w Świdnicy

UWAGA! Strona używa cookies > Polityka prywatności serwisu

Urząd Gminy Świdnica, ul. B.Głowackiego 4, 58-100 Świdnica
NIP: 884-10-08-599 REGON: 000544674
Telefon: (+48) 74 852-12-26, 852-24-88, 852-30-67, 852-33-98
e-Mail: urzad@gmina.swidnica.pl
spacer
StrzegomŻarówDobromierzJaworzyna l.ŚwiebodziceMarcinowiceMiasto ŚwidnicaGmina Świdnica